δεν θα προλάβει τον αγώνα της Πέμπτης. Έτσι σε
           που έληξε ισόπαλο 1-1! Ένα είναι βεβαιον πως ο
           Ναι, αυτό είναι το μόνο σίγουρο!
           Γιώργος Κοντονής

ΣΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ Ο ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ
ΕΦΕΡΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΑ ΙΣΙΑ, 1-1 ΣΤΟ 83’!
        Ο Ολυμπιακός που δεν έπιασε καλή απόδοση και με τόν σοβαρό τραυματισμό του Βρουσάι από σκληρό παιχνίδι των παικτων του Αρη  χωρίς ο διαιτητής Σιδηρόπουλος να δείξει ούτε κάν κίτρινη κάρτα, παραχώρησε ισοπαλία στην ομάδα της Θασσαλονίκης και έχασε δυο πολύτιμους βαθμούς.
        Τώρα για το πέναλτυ που έδωσε προσωπικά πιστεύω πως ο Σα, που δεν είναι και στα καλύτερα του. πήγαινε για την μπάλα και δεν υπήρξε πρόθεση να ανατρέψει τον αντίπαλο του!
Βέβαια διαφορετική ερμηνεία έδωσε για την ανατροπή ο Σιδηροπουλος!
        Οι ερυθρολκευκοι επαιξαν με το μυαλό στον επαναληπτικό αγώνα της Ολλανδιας με την Αϊντχόφεν, στη ρεβάνς του 4-2 της περασμενης Πέμπτης.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-0
        Ήταν το 41 λεπτό όταν ύστερα από συνεργασία Φορτούνη Χολέμπας Βαλμπουενά Ανδρούτσο η μπάλα έφθασε στον Φορτούνη που να σουτ την έστειλε στο Γ της εστίας του Κουέστα ανοίγοντας το σκορ για τον Ολυμπιακό.
        Στο 45 τραυματίστηκε από τον Σεμέδο (προσπάθησε να μην περάσει η μπάλα την γραμμή του τέρματος κάτι που είχε κάνει ο Έλληνας αμυντικός) ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος, ο οποίος αποχώρησε, ενώ γύρω στο 30 λεπτό είχε τραυματιστεί και αποχωρήσει και ο Βρουσάι!
ΜΕ ΠΕΝΑΛΤΥ Ο ΑΡΗΣ ΙΣΟΦΑΡΙΖΕΙ 1–1
        Στο 83 λεπτό ο Σα στην προσπάθεια του να απομακρύνει την μπάλα ο Μαντσίνι φαίνεται να ανατρέπεται. Ο Σιδηροπουλος έδειξε την άσπρη βούλα και κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού. Το πέναλτυ ανέλαβε να κτυπήσει ο Μήτρογλου και ισοφαρίζει σε 1-1! Το γκολ δεν το πανηγύρισε ο Μήτρογλου!
        Στα υπόλοιπα λεπτά ο Ολυμπιακός ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων
        Θα πρέπει να πούμε πως ο διαιτητής Σιδηρόπουλος δεν έδειξε καμία κίτρινη κάρτα για τον τραυματισμό του ερυθρόλευκου παίκτη. Γιατί;