«ΕΚΛΕΨΕ» ΤΗΝ ΙΣΟΠΑΛΙΑ 1-1 ΑΠΟ ΤΟΝ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ Η ΑΕΚ ΣΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ!
    Από το 2018 η ΑΕΚ είχε να αποσπάσει βαθμό από τον Ολυμπιακό στο «Γεώργιος Καραισκάκης»!Και το κατάφερε απόψε.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-0
    Στο 29 λεπτό με τον Καρβάλιο ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ.  Ήταν μια οργανωμένη επίθεση των ερυθρολεύκων.
    Λίγα λεπτά αργότερα ο Ολυμπιακός μα τον Μασούρα σημειώνει γκολ αλλά ο επόπτης έδειξε οφσαιντ τον Ελ Αραμπί.
ΙΣΟΦΑΡΙΣΕ Η ΑΕΚ
    Στο 43´επειτα από κόρνερ η ΑΕΚ με κεφαλιά του Σιμάνσκι ισοφαρίζει σα 1-1. Η άμυνα του Ολυμπιακού πιάστηκε στον ύπνο!
    Η κατάσταση και στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε. Ο Ολυμπιακός είχε την υπέροχη έφθασε κοντά στο γκολ και έχασε πολλές ευκαιρίες.
Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΦΟΡΤΟΥΝΗ
    Στο 77’ ο κόσμος χειροκρότησε την είσοδο του Φορτούνη ύστερα από ένα χρόνο απουσίας. Πήρε τη θέση του Μαντι Καμαρά. Αμέσως στο επόμενο λεπτό ο Ολυμπιακός έχασε σπάνια ευκαιρία.
    Ο Ολυμπιακός έχασε πολλές ευκαιρίες για να πάρει το παιχνίδι. Δεν μπόρεσε όμως επειδή η μπάλα δεν…ήθελε να καταλήξει στα δίκτυα του Στάνκοβιτς!
    Εκτός φόρμας ο Ελ Αραμπί που σε πάνω από τρεις περιπτώσεις από καλή θέση…έπιασε αέρα!
    Ο Αζάρος διαιτητής Αλκάγιεφ προσπάθησε να μην αδικήσει κάποια από τις δυο ομάδες. Υπέπεσε σε λάθη αδικώντας περισσότερο τον Ολυμπιακό.
    Ο Πορτογάλος προπονητής Πέδρο Μαρτίνς παρέταξε τον Ολυμπιακό συο ντέρμπυ μα την ΑΕΚ στο «Γεώργιος Καραισκάκης» με όλα τα στελέχη του, θέλοντας την νίκη.
    Για πρώτη φορά ύστερα από πολλούς μήνες απουσίες έκατσε στην πάγκο και ο Κώστας Φορτούνης ο μεγάλος Έλληνας διεθνής άσος.