ΜΕ 2-1 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΠΕΔΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ!

ΝΙΚΗ ΧΡΥΣΑΦΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΥΣ!
ΜΕ ΤΡΙΑ ΓΚΟΛ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΙΚΗΣΕ ΜΕ 2-1
ΤΟΝ ΟΦΗ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ!
      Σήμερα ο Ολυμπιακός σημείωσε τρία γκολ και νίκησε τελικά με 2-1, τον ΟΦΗ μέσα στο Γεντί Κουλέ στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» στο Ηράκλειο.
      Οι ερυθρόλευκοι στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν σπουδαία μπάλα και έκλεισαν τον ΟΦΗ στα κατά του
      Η κατοχή της μπάλας ήταν υπέρ του Ολυμπιακού με 63%! Είχε και 13 τελικές μπροστά στην εστία των Κρητικών!
      Στα πρώτα 25 λεπτά και οι δυο ομάδες είχαν καλές στιγμές χωρίς όμως και να φθάσουν σε ένα γκολ!
      Βέβαια ο ΟΦΗ έπαιξε πιο δυνατά και σκληρά ιδιαίτερα ο Γκερέρο που πριν από κάποια χρόνια αγωνίστηκε με την φανέλα του Ολυμπιακού!
ΠΩ, ΠΩΩ ΤΙ ΕΧΑΣΕ!
      Στο 33 λεπτό ο Μασούρας μέσα από την περιοχή έστρωσε στον Μακαμπού ο οποίος από κοντά έπιασε πλασαριστό σουτ αλλά σε καλή θέση ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ Μαντάς «έπιασε» την μπάλα στερώντας από τον Ολυμπιακό το γκολ
ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΤΟΥ ΝΤΟΙ ΚΑΙ 1-0!
      Ήταν το 41’ ο Βούρος «έκλεψε» την μπάλα από τον Μασούρα (έκανε φάουλ ο παίκτης του ΟΦΗ που δρν έδωσε ο διαιτητής Διαμαντόπουλος) και στη σέντρα που επιχείρησαν οι Κρητικοί ο 19 χρόνος Ντοι στην προσπάθεια του να αποκρούσει την μπάλα την έστειλε στα δίκτυα του εμβρόντητου Τζολάκη κάνοντας για τον ΟΦΗ το 1-0! Έτσι έληξε το πρώτο ημίχρονο!
      Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός χρησιμοποίησε τον Ροντρίγκες και τον Χαμές Ροντρίγκεζ παίζοντας καθαρά επιθετικό ποδόσφαιρο!
ΠΕΝΑΛΤΥ ΚΑΙ Ο ΜΑΝΤΑΣ ΣΕ ΚΟΡΝΕΡ!
      Στο 52 ο Ολυμπιακός είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει. Το Πέναλτυ που κέρδισε ο Ροντρίγκες το εκτέλεσε ο Ροντρίγκεζ αλλά ο Μαντάς που έπεσε (αν και κινήθηκε πριν την εκτέλεση και έπρεπε να γίνει επανάληψη!) στη σωστή γωνία απέκρουσε την μπάλα σε κόρνες!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-1
      Στο 58 ο Χαμές Ροντρίγκεζ έκανε ωραία μπροστινή μπαλιά και ο Ροντρίγκες με ωραίο σουτ ισοφάρισε σε 1-1!
      Μετά την ισοφάριση ο Ολυμπιακός ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων και έκλεισε τον ΟΦΗ στα καρέ του.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-2
      Στο 81 λεπτό ο Βαλμπουενά κτύπησε ωραία το φάουλ που είχε κερδίσει ο Ολυμπιακός στα δεξιά και ο Μακαμπού «έπιασε» κεφαλιά ψαράκι κάνοντας το 1-2 υπέρ των ερυθρολεύκων!
      Δίκαιη περα για πέρα η νίκη του Ολυμπιακού επι του ΟΦΗ με 2-1 μέσα στο Ηράκλειο καη μαλλιστα μα ανατροπή!
      Ο Ισπανός προπονητής πρέπει να βρει λύση στο γεγονός πως η ομάδα του σε ΚΑΘΕ αγώνα δέχεται εύκολα γκολ!!! Κατά τα άλλα η ομάδα ανεβαίνει αγώνα με αγώνα. Τώρα μάλιστα που θα υπάρξει και διακοπή λόγω του Παγκόσμιου Κυπέλλου στο Κατάρ θα γίνει μια μίνι προετοιμασία!