ΑΠΟ 2-0, 2-2! Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ!

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ…ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ!
     Δυο λάθη της άμυνας του Ολυμπιακού (ένα σοβαρό του Ρέτσου πο ζήτησε συγγνώμη από τον κόσμο του Ολυμπιακού!) ο Άρης τς εκμεταλλεύτηκε μειώσει και στη συνέχεια ισοφάρισε σε 2-2!
     Να τονίσω πως λάθος επιλογές ως προς τις αντικαταστάσεις έκανε και ο Ισπανός προπονητής Μίτσελ!
     Αντίθετα ο Τερζής έκανε αλλαγές και οι παίκτες που χρησιμοποίησε τον δικαίωσαν αφού πέτυχαν και τα δυο γκολ!!
     Ο Ολυμπιακός είχε κατοχή μπάλας 51% έναντι 49%. Είχε 26 τελικές έναντι 6 του Άρη!
     Μετά το 65 λεπτό οι ερυθρόλευκοι πίστεψαν πως το παιχνίδι τελείωσε!
     Βέβαια είχε την ατυχία να τραυματιστεί ο Κανός που ήταν η κινητήριος δυωαμη του! Και ο Πορτογάλος διαιτητής στα σκληρά μαρκαρίσματα των παικτών του Αρη έμεινε…ασυγκίνητος!!
ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΝΕΡ ΚΑΙ ΠΟΛΚΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ!
     Πω,πωω τι χάνει ο Ολυμπιακός…
     Πολλά κερδισμένα κόρνερ…
     Πολλές πάνω από έξι ευκαιρίες στα πρώτα 25 λεπτά έχασαν οι ερυθρόλευκοι παίκτες!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-0
     Ήταν το 36 λεπτό και μετά από τις δέκα χαμένες ευκαιρίες ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ. Ο Κανός από τα αριστερά έκανε ωραία πάσα στον Χουάνγκ ο οποίος με συρτό δυνατό δεξιό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Σιαμπάνη κάνοντας το 1-0!
Στο 41 τραυματίστηκε ο Κανός σε φάση με τον σκληροτράχηλο Μπακαντά και με κλάματα αποχώρησε!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 2-0
     Στο 52’ ο Φορτούνης κτύπησε ωραία ένα ακόμη κόρνερ (ήταν το εννατο!) και ο Οαοασταθοπουλος με κεφαλιά έκανε το Ολυμπιακός Άρης 2-0!
Ο ΙΤΟΥΡΜΠΕ ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 2-1
     Ακριβώς στο 70 λεπτό ο Ρέτσος έκανε λάθος δεν σιγούρεψε την μπάλα και ο Ιτούρμπε που…εκλεψε την μπάλα και ύστερα από περιπετειώδη φάση ο Άρης μείωσε σε 2-1!
Ο ΚΑΜΑΤΣΟ ΜΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΥΝΑ 2-2!!
     Και στο 81’ ο Καμάτσο που ουδείς τον μάρκαρε ο   Ρέτσος ήταν πιο κοντά, έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του ανήμπορου να επέμβει Πασχαλάκη. Έτσι έγινε το 2-2!
     Ο Ισπανός προπονητής Μίτσελ παρέταξε την ομάδα του μα τους περισσότερο φορμαρισμένους παίκτες που διαθέτει. Δεν ήταν βρώσις στη διάθεση του ο σταρ Χαμες που ενοχλείται από ένα τραυματισμό που κληρονόμησε στον αγώνα της Εθνικής του!