Η μάχη αυτή που ξεκίνησε 19 του Ιουνίου 1913 κράτησε μέχρι και τίς 21 του μήνα...
Καί ναί ήταν η αρχή της απελευθέρωσης όχι μόνο του Κιλκίς αλλά γενικά της περιοχής!
Στίς σημερινές εκδηλώσεις παρέστη ο προέδρος της Νέας Δημοκρατίας Κυριάκος Μητσοτάκης, ο οποίος απάντησε στα πολλά ερωτήματα των πολιτών για τόν αν θα ψηφίσει τό Κόμμα του την συμφωνία όταν ο Τσίπρας καί ο Καμμένος την φέρουν στην Βουλή, απάντησε πως ουδέποτε αυτή την συμφωνία θα την ψηφίσει η Νέα Δημοκρατία και καταφέρθηκε κατά των ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ που παραχώρησαν τό όνομα της Μακεδονίας μας.
Για άλλη μιά φορά ο λαός προπηλάκισε τούς εκπροσώπους της Κυβέρνησης
Δείτε τώρα τό ντοκιμαντέρ για την απελευθέρωση του Κιλκίς.
Είναι φανταστικό.
0 Comments:
Δημοσίευση σχολίου