Σχόλιο Γιώργος Κοντονής
Καλή μήνα.
Μπήκαμε ήδη στην τελική ευθεία.
Σε 25 ημέρες εορτάζεται η Μεγαλύτερη και Κυριότερη Εορτή της Ορθοδοξίας καί της Χριστιανοσύνης, η Γέννηση του Θεανθρώπου, που κατέβηκε στην γη και θυσιάστηκε για εμάς. Ενώ,
Σε 31 ημέρες τούτος ο χρόνος που έφερε πολλά, τα περισσότερα δεινά για την ακρίβεια, στην Χώρα μας, απο την απαράδεκτη Κυβέρνηση των Τσίπρα Καμμένου, σε 31 ημέρες λοιπόν τούτος ο χρόνος φεύγει...
Φεύγει παίρνοντας μαζί του μόνο δάκρυα απο όλους τούς Έλληνες που φρόντισε η Κυβέρνηση να μας κάνει φτωχούς κι'ανημπορούς για οτιδήποτε!
Το 2018 που φεύγει μας αφήνει μόνο πόνο.
Δάκρυα.
Δυστυχία. Και,
Φτώχεια.
Τούτα, τα φετινά Χριστούγεννα ας ελπίσουμε πως η Γέννηση του Κυρίου Μας θα μας φέρει την χαρά και την ευτυχία που κάποιοι (οι κυβερνώντες) μας έχουν στερήσει, μα πάνω από,όλα η Γέννηση του Χριστού Μας να μας φέρει Υ Γ Ε Ι Α !
Καλό μήνα.
Γιώργος Κοντονής
0 Comments:
Δημοσίευση σχολίου