Έτσι κ. Μάντζιε;
ΕΠΑΙΞΕ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ
ΚΑΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΑΡΗ ΜΕ 2-1
ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΣ!
   Χωρίς να πιάσει εντυπωσιακή εμφάνιση και να παίξει εκπληκτικό ποδόσφαιρο, ο Ολυμπιακός νίκησε τον Αρη με 2-1!
   Η νίκη του Ολυμπιακού είναι δίκαιη
   Απέδειξε μάλιστα ότι διαθέτει δυο ισάξιες εντεκάδες.
   Ο Φορτούνης και ο σκόρερ Μπουχαλακης έπαιζαν υπέροχα και εντυπωσίασαν με την συνεργασία τους!
    Από πάσες του Φορτούνη ο Μπουχαλακης πέτυχε και τα δυο γκολ! Τα σημείωσε μάλιστα στο πρώτο ημίχρονο!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-1
      Στο 29 λεπτό ο Οκυμπιακός κέρδισε φάουλ από τα δεξιά. Το κτύπησε με εκπληκτικό τρόπο ο Φορτούνης και από κοντά αφού η μπάλα πέρασε από όλους, ο Μπουχαλάκης την έσπρωξε στα δίκτυα κανοντας το 0-1 για τον Ολυμπιακό, ο οποίος στο πρώτο ημίχρονο διατήρησε την υπέροχη και έχω κατοχή μπάλας στο μεγαλύτερο διάστημα.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-2
      Σχεδόν με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός έκανε δυο τα τέρματα του. Από το δεξιά ο Φορτούνης έπιασε ωραία δέντρα ο Λοβέρα άφησε έξυπνα την μπάλα στον Μπουχαλάκη ο οποίος με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Σιαμπάνη κανοντας το 2-0 για τον νταμπλουχο!
     Ο Άρης κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 74 σε μια στιγμή αδράνειας της άμυνας των ερυθρολεύκων με γκόλ που σημείωσε ο Μπερτόλο!
      Ο διαιτητής έδειξε 5 λεπτά καθυστέρηση αλλά λόγω ενός τραυματισμού κράτησε ΔΕΚΑ λεπτά χωρίς να αλλάξει το 1-2 που είναι και το τελικό αποτέλεσμα.
      Ο Πέδρο Μάρτινς ο Πορτογάλος προπονητής του Ολυμπιακού έχοντας στα χέρια του ένα γερό ρόστερ (δυο ισάξιες εντακαδες!) στο Χαριλάου έπαιξε με ότι καλύτερο επέλεξε. Αγωνίστηκε δεξιά ο Λοβέρα και έπικεφαλής της επίθεσης ο Ελ Αραμπί