Μπορεί να μην εκανε εντυπωσιακή εμφάνιση οπως σε άλλους αγώνες...
      Ομως πέτυχε τον σκοπό του και η νίκη του ειναι δίκαιη.
      ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΠΕΙΡΑΙΑΣ!
      Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ
      ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΒΟΛΟ ΜΕ 4-1
     Αν και δέν «έπιασε» απόδοση άλλων εμφανίσεων ο Ολυμπιακός νίκησε και τον Βόλο με 4-1!
     Με ανατροπή λοιπόν ο Θρύλος νίκησε αυτή την φορά. Νίκησε τον Βόλο που ήλεγχε σε κάποια διαστήματα τον αγώνα! Αποτέλεσμα ήταν να καταφέρει να προηγηθεί στο σκορ με 0–1 με πέναλτυ.
      Στο 89 ο Ολυμπιακός πέτυχε και τέταρτο γκολ με τον Χολεμπα αλλά ακυρώθηκε ως οφσαιντ!
      Ο Ελ Αραμπί πέτυχε χάτ τρικ! Σημείωσε τρία γκολ και ο Οκυμπιακός συνέτριψε τον Βόλο με 4-1!
ΠΕΝΑΛΤΥ ΚΑΙ 0-1!
    Στο 10 λεπτό ο Μπα έκανε πέναλτυ όταν ανέτρεψε τον Δουβικα. Την εκτέλεση του ανέλαβα ο Μπαριεντας και έκανε το 0-1!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-1
    Στο 45+ με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1–1
    Στη φάση αυτή ο τερματοφύλακας του Βόλου τραυμάτισε στο κεφάλι τον σκορ του Ολυμπιακού χωρίς ο διαιτητής Παπαδόπουλος να δείξει τουλάχιστον κίτρινη κάρτα!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 2-1
    Ήταν το 67 λεπτό και ο «τρομοκράτης» του Ολυμπιακού Ελ Αραμπί με ωραίο σουτ ύστερα απξ έξυπνη πάσα του Φορτούνη, από τα αριστερά στέλνει την μπάλα στα δίκτυα του Βόλου για να γίνει έτσι το Ολυμπιακός Βόλος 2–1!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 3-1
       Στο 80 λεπτό και πάλι ο Ελ Αραμπί έπειτα από συνεργασία Φορτούνη Μασουρα από τα αριστερά με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της ομαδος του Βόλου κανοντας το 3-1!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 4-1
    Από τα δεξιά αυτή την φορά ο Σίλβα που πήρε την θέση του Φορτούνη έκανε σέντρα και ο Ελ Αραμπί μ έξυπνο σουτ έκανε το τελικό 4-1 υπέρ του Ολυμπιακου!
    Με πολλές αλλαγές επαιξε ο Ολυμπιακός. Ο Πέδρο Μάρτινς ξεκούρασε κάποιους. Βέβαια ο Ολυμπιακός έχει δυο ισάξιες εντεκάδες!