ΕΒΡΕΞΕ ΓΚΟΛ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!

Ειναι γεγονός πως σε ενα τέτοιο γήπεδο μόνο ο Ολυμπιακός  θα στέκονταν όρθιος.
     Ο αγωνιστικός χώρος στο γήπεδο της Λαμίας απο την βροχή ειχε γίνει λάσπη!
     Μέσα σε αυτή την λάσπη ο Ολυμπιακός πάτησε καλά και ΣΥΝΕΤΡΙΨΕ την τοπική ομαδα με 6-0!
     Ηταν εντυπωσιακή η εμφάνιση του Θρύλου.
Έβρεξε γκολ στην Λαμία!
ΟΠΩΣ ΣΤΟ «ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ»
ΕΠΑΙΞΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΤΡΙΨΕ
ΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΕ 6-0!
     Ήταν εντυπωσιακός και νίκησε - συνέτριψε δίκαια την Λαμία στο γήπεδο της με 6-0!
      Ο Πέδρο Μάρτινς χρησιμοποίησε και παίκτες που δεν είχαν πάρει ευκαιρίες και δικαιώθηκε!
      Έβρεξε λοιπόν γκολ στην Λαμία το μεσημέρι της Κυριακής
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-1
     Ήταν το 13 λεπτό και ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ. Ύστερα από κόρνερ ο Μπουχαλακης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της Λαμίας κανοντας το 0-1
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-2
      Στο 34 λεπτό ο Εμβιλά από την σέντρα έπιασε συρτό δυνατό σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της τοπικής ομαδος γράφοντας το Ολυμπιακός - Λαμία 0-2
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-3
      Ένα λεπτό αργότερα στο 35’ ο Ελ Αραμπί από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της Λαμίας σημειώνοντας το τρίτο γκολ των ερυθρολεύκων!
ΠΕΝΑΛΤΥ Η ΛΑΜΙΑ
     Ήταν το 63 λεπτό όταν η τοπική ομάδα κέρδισε πέναλτυ σε χέρι του Ραντζέλοβιτς. Ο διαιτητής συμβουλεύτηκε το VAR  και έδειξε την άσπρη βούλα. Ο που κτύπησε το πέναλτυ έστειλα την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Σα και στη συνέχεια οι παίκτες της Λαμίας υπέπεσαν σε φάουλ!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-4
      Στο 81 λεπτό ο Ολυμπιακός κέρδισε το πρώτο του πέναλτυ που μετέτρεψε σε γκολ με ωραία εκτέλεση ο Σουντανί γράφοντας το 0-4!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-5
      Δυο λεπτά αργότερα ο Ολυμπιακός με τον Καιπερς που με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ραντζέλοβιτς από τα δεξιά, έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της Λαμίας, πετυχαίνοντας το πέμπτο γκόλ του Ολυμπιακού.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-6
       Περί το 87 λεπτό ο Μασούρας με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της τοπικής ομαδος κανοντας το Λαμία - Ολυμπιακός 0-6!
ΔΙΚΑΙΟΣ ΘΡΙΑΜΒΟΣ
       Ο Ολυμπιακός ύστερα από εντυπωσιακή εμφάνιση συνέτριψε την Λαμία με 6-0 στο γεματο λάσπη γήπεδο της Λαμίας.
      Ήταν για τον Ολυμπιακό που πέτυχε τρία γκόλ σε κάθε ημίχρονο, ένα ευχάριστο απόγευμα!
       Όλοι οι παίκτες του διακρίθηκαν.
       Ωραια η εμφάνιση του Σίλβα που έδειξε ότι μπορεί να βοηθήσει τον Ολυμπιακό.
      Στο λασπογήπεδο της Λαμίας για τον νταμπλούχο Ολυμπιακό ο Πέδρο Μάρτινς ξεκίνησε τον αγώνα με τους καλύτερους και χωρίς κάποιους βασικούς!