ΤΡΑΙΝΟ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΟΥ!!

Πέρασε και μάλιστα χωρίς να μειώσει την
         ταχύτητα του!
ΘΡΥΛΕ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ!
ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΜΕ 0-1!
      Όπως κάθε φορά που αγωνίζεται στο Περιστέρι ο Ολυμπιακός με την «ψυχή στο στόμα» κατάφερε να επιβληθεί του δυνατού Ατρομήτου με το αγαπημένο του σκορ εκει 1-0!
       Στα πρώτα 30 λεπτά ο Ολυμπιακός έφθασε πολλές φορές στην εστία του Ατρομήτου καη είχε πεντε τελικές, έναντι δυο του Περιστερίου.
       Ο Ολυμπιακός μάλιστα στα πρώτα 15 λεπτά διαμαρτύρεται για ένα πέναλτυ που ο διαιτητής Τσαγκαράκης δρν του έδωσε σα ανατροπή του Μπουχαλάκη.
       Το ζητούμενο είναι πως ο ρέφερι δεν είχε την ευαισθησία να πάει να δει το VAR για να μορφώσει τουλάχιστον μια άποψη.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-1
       Στο 45+1 ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ. Ο Μπρούμα με έξυπνο τρόπο ξέφυγε από τον αντίπαλο του και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της γηπεδούχου ομαδος κανοντας το Ατρόμητος Περιστερίου Ολυμπιακός 0-1. Οι παίκτες του Ατρομήτου ζήτησαν φάουλ αλλά ο διαιτητής που ήταν κοντά στην φάση έδειξε σωστά σέντρα.
       Και στο δεύτερο ημίχρονο παρά το γεγονός ότι ο Ατρόμητος ήταν πιο επιθετικός, ο Ολυμπιακός έφθασε τρεις φορές κοντά στην επιτυχία ενός ακόμη γκολ!
        Η νίκη του Ολυμπιακού χαρακτηρίζεται και έτσι όπως εξελίχθηκε ο αγώνας θεωρείται και είναι δίκαιη.