ΜΕ ΤΡΙΑΡΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ «ΜΠΗΚΕ» ΣΤΗΝ ΟΚΤΑΔΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ!

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΠΑΙΞΕ ΥΠΕΡΟΧΗ ΜΠΑΛΑ
ΚΑΙ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ 3-0
Σχόλιο Γιώργος Κοντονής
   Έπαιξε καλή μπάλα ο Ολυμπιακός στο Αγρίνιο και νίκησε τον Παναιτωλικό με 3-0 χωρίς να κουραστεί!
   Πέρασε ένα εύκολο απόγευμα στο Αγρίνιο!
   Η νίκη είναι περα για πέρα δίκαιη
   Οι αλλαγές το ροτεισον που έκανε ο Μαρτινς απέδωσαν πολύ καλά και κέρδισαν την ικανοποίηση του Πορτογάλου προπονητή.

ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-1
    Στο 20 λεπτό ο Ολυμπιακός πέτυχε το 0-1. Από τα αριστερά έκανε σέντρα ο Μπουχαλάκης έδωσε στον Βρουσάι που εστρωσε στον Μπρούμα ο οποίος με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίκτυα κάνοντας το 0-1!
    Με 0-1 έληξε τξ πρώτη ημίχρονο, στο οποίο ο Ολυμπιακός διατήρησε την κατοχή μπάλας στο 54% και έχασε ευκαιρίες διεύρυνσης του σκόρ!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-2
    Ήταν το 65 λεπτό όταν δεξιά ο Ραντζέλοβιτς έκανε σεντρα ο Χασάν έπιασε δυνατό σουτ αλλά απέκρουσε την μπάλα ο τερματοφύλακας  του Παναιτωλικού δίνοντας ομως στη συνέχεια την ευκαιρία στον Βρουσάι από κοντά με δυνατό σουτ να κάνει το 0-2!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-3
     Στο 85 λεπτό ο Ολυμπιακός κέρδισε φάουλ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή. Το κτύπησε ο Πεπέ και ο Σισέ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα σημειώνοντας το Παναιτωλικός Ολυμπιακός 0-3!