μάλιστα και ρεκόρ όχι Ελλάδος αλλά Ευρώπης!
      Για σχεδόν δύο χρόνια, είναι παραμένει αήττητος!
ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΤΟ «ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ» ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ ΕΠΑΙΞΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΚΑΙ ΝΙΚΗΣΕ ΜΕ 2-1 ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!
     Ρεκόρ νικών εκτός έδρας έκανε ο Ολυμπιακός που νίκησε και στο Αγρίνιο τον Παναιτωλικό με 2-1!
Είναι γεγονός πως με αυτή την νίκη του ο Ολυμπιακός έφθασε τα 30 παιχνίδια αήττητος εκτός έδρας! Έτσι έγραψε ιστορία στο ελληνικό πρωτάθλημα. Για 23 μήνες έξω από το γήπεδο του ο Ολυμπιακός παραμένει αήττητος!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-1
     Ήταν το 4 λεπτό όταν από τα δεξιά ο Ντρέγκερ έκανε ωραία πάσα στον Φορτούνη ο οποίος με πλασαριστό σουτ έστειλε δην μπάλα στα δίκτυα του Παναιτωλικού κάνοντας το 0-1 για τον Ολυμπιακό.

Με 0-1 έληξε το πρώτο ημίχρονο στο οποίο ο Ολυμπιακός που έφθασε πολλές φορές κοντά στην επιτυχία ενός τουλάχιστον γκολ ακόμη, είχε την κατοχή της μπάλας στο μεγαλύτερο διάστημα του 45λεπτου!
Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΙΣΟΦΑΡΙΣΕ
     Με την έναρξη σχεδόν του δεύτερου ημιχρόνου ο Παναιτωλικός ισοφάρισε σε 1-1 μα γκολ τιυ Ταχάρ.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-2
     Στο 66 λεπτό ο Βαλμπουενά ενώ είχε χάσει την ισορροπία του κατάφερε να δώσει την μπάλα στον Ελ Αραμπί ο οποίο με ωραίο κοντινό σουτ την έστειλε στα δίκτυα της ομάδος του Αγρινίου γράφοντας το Παναιτωλικός - Ολυμπιακός 1-2!
     Μπορεί να κέρδισε δύσκολα όμως η νίκη του ήταν πέρα για πέρα δίκαιη. Διατήρησε την υπέροχη  στο μαγαλύτερο διάστημα του αγώνα και επειδή ήθελε την νίκη την πήρε.
     Πέραν του δέοντος σκληρά έπαιξε ο Παναιτωλικός θέλοντας να αποσπάσει ότι  μπορούσε καλύτερο από τον Ολυμπιακό!
     Με πολλές αλλαγές αγωνίστηκε ο Ολυμπιακός στο Αγρίνιο. Ο 18χρόνος Τζολάκης πήρε την θέση του Σά κάτω από τα δοκάρια. Ο Σισσέ την θέση του Σεμέδο. Ο Ρέαμπτσιουκ επαιξε στη θέση του Χολέμπας. Ο Ντρέγκερ πήρε την θέση του Ραφίνια.  Όλοι όμως είναι ποδοσφαιριστές πρώτης γραμμής.