Αγρίνιο νίκησε τον Παναιτωλικό και
                    πέρασε στον επόμενο γύρο.

ΑΕΡΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΚΑΝΕ ΥΓΙΕΙΝΟ ΠΕΡΙΠΑΤΟ

ΚΑΙ ΑΝΕΤΑ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ ΜΕ 3-0
       Χωρίς ιδιαίτερο κόπο αλλά παίζοντας με έξυπνο τρόπο ο Ολυμπιακός νίκησε τον Παναιτωλικό με 3-0 και πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδος.
       Ο Παναιτωλικός επαιξε ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο και με τους έντεκα στην άμυνα του, θέλοντας έτσι ο Δέλλας να μην δεχθεί η ομάδα πολλά.
       Ο διαιτητής του αγώνα Γρατσάρης από τα Τρίκαλα, στο πρώτο ημίχρονο έβγαλε κίτρινες κάρτες μόνο σε παίκτες του Ολυμπιακού. Μάλιστα κάθε φορά που κάποιος ποδοσφαιριστής του Αγρινίου έπεφτε η φώναζε δήθεν από πόνο ο ρέφερι σφύριζε φάουλ εις βάρος των ερυθρολεύκων. Δεν έκανε ομως το ιδιο όταν από σκληρά μαρκαρίσματα των Αγρινιωτών οι  παίκτες του Ολυμπιακού βρίσκονταν ξαπλωμένοι στο χορτάρι!! Στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησε να ισορροπήσει την κατάσταση! Στο τομέα της πειθαρχίας δεν τα πηγε καλά.
       Ο Ολυμπιακός προσπάθησε έπαιξε καλά κανοντας εναν υγιεινό περίπατο. Τραυματίας απεχώρησε ο Αβραάμ Παπαδόπουλος.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-0
       Στο 10 λεπτό σε μια ακόμη επίθεση ο Χασάν «έκλεψε» την μπάλα έκανε σέντρα και ο Μασούρας με το εξωτερικό του ποδιού του την έστειλε στα δίκτυα ανοίγοντας έτσι το σκορ.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 2-0
       Ήταν το 30λεπτό από τα δεξιά ο Ραντζέλοβιτς έπιασε σουτ ο Βαντερσον παραχώρησε κόρνες που κτύπησε ο Σίλβα και έδωσε την ευκαιρία στον Κάιπερς με κεφαλιά να κάνει το 2-0.
       Με 2-0 υπέρ των ερυθρολεύκων πήγαν στα αποδυτήρια οι ομάδες. Με τον Ολυμπιακό να έχει κατοχή μπάλας 64% και να έχει επιβληθεί κατά κράτος του Παναιτωλικού.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 3-0
       Στο 81 ο Ανδρούτσος ύστερα από ωραίο γύρισμα του Ραντζέλοβιτς με κεφαλιά έκανε το Ολυμπιακός Παναιτωλικός 3-0