Είναι γεγονός πως και μετά το 2-0 που η Αϊντχόφεν
           τέλος πως θα σημειώσει το ένα γκόλ που χρειάζονταν
           και το πέτυχε με τον Χασάν στο 88 λεπτό!

ΟΠΩΣ ΣΤΟ «ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ»
ΠΑΝΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑΣ!
       Μπορεί η Αϊντχόφεν να νίκησε με 2-1, ο Ολυμπιακός ομως πήρε την πρόκριση για τις 16 ομάδες του Γιουρόπα Λιγκ! Στο πρώτο παιχνίδι ο Ολυμπιακός στο «Γεώργιος Καραισκάκης» είχε νικήσει με 4-2!
       Γλυκια ήττα για τον Ολυμπιακό λοιπόν.
       Στο 23 λεπτό η Αϊντχόφεν κέρδισε κόρνερ και ο
Ζαχαβι με κεφαλιά την έστειλε στα δίκτυα του Ολυμπιακού παρά την προσπάθεια του Σά για νζ γίνει έτσι το 1-0 για την Ολλανδική ομάδα!
       Λίγα λεπτά πριν από το γκόλ της Αϊντχόφεν ο Ελ Αραμπί με κεφαλιά από κοντά έστειλε την μπάλα αουτ!
       Στο 32 λεπτό ο Μπρούμα έκανε προσποίηση και έπιασε συρτό σουτ αλλά η μπάλα έφυγε αουτ και ο Ολυμπιακός έχασε μια καλή ευκαιρία για να ισοφαρίσει.
       Το 2-0 για την Αϊντχόφεν έγινε στο 44 λεπτό. Ο Ελ Αραμπί έκανε φάουλ δυο μέτρα έξω απξ την μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού. Το κτύπησε ο Ζαχάβι και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Σά!
       Ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημιχρόνου ξεκίνησε ωραία και επαιξε καλή μπάλα μέχρι και το 20λεπτο! Από εκεί και μετά η γηπεδούχος ομάδα ανέλαβε τη ηνία του αγώνα και στο 23 δέχθηκε το πρώτο γκόλ από στημένη φάση! Από κόρνερ! Από στημένη φάση οι ερυθρόλευκοι δέχθηκαν με την λήξη του ημιχρόνου και το δεύτερο γκόλ!
       Με τη έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Πέδρο Μάρτινς έκανε τρεις αλλαγές. Πέρασε τον Φορτούνη στη θέση του Βαλμπουενά γιατί προφανώς ο Γάλλος κουράστηκε. Μπήκε και ο Μασούρας στη θέση του Μπουχαλάκη.
ΔΟΚΑΡΙ!
       Ήταν στο 50 λεπτό όταν σε σουτ του Καμαρά η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι καη στη συνέχεια ύστερα από σουτ του Λαλά οι αμυντικοί απέκρουσαν σε κόρνερ!
ΔΟΚΑΡΙ ΠΑΛΙ!!
      Στο 78 λεπτό ο Φορτούνης κτύπησε φάουλ και η μπάλα βρήκε στο δοκάρι της Ολλανδικής ομαδος!!

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 2-1!
       Στο 88 λεπτό ο Ολυμπιακός ύστερα από σέντρα του Φορτούνη ο Ελ Αραμπί με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στην εστία της Αϊντχόφεν, ο τερματοφύλακας έδιωξε και στη συνέχεια ο Χασάν από κοντά την έστειλε στα δίκτυα κανοντας το 2-1! Και με αυτό το 2-1 ο Ολυμπιακός σφράγισε το εισιτήριο για τις 16 ομάδες του Γιουρόπα Λιγκ.
       Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός διατήρησε  την υπέροχη! Είχε κατοχή μπάλας και δυο λεπτά πριν από την λήξη της κανονικής διάρκειας του αγώνα πέτυχε το χρυσό γκολ της πρόκρισης! Όλοι οι παίκτες του Ολυμπιακού είναι διακριθέντες!