Έτσι στο παιχνίδι αυτό ο γηπεδούχος ομάδα
           μετράει και αυτό το είχε ο Παναθηναϊκός.

ΑΝΑΠΑΝΤΕΧΑ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΑΗΤΤΗΤΟ
          Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ
          ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΛΑΘΗ!
         Με το μυαλό στο παιχνίδι της Πέμπτης με την Ολλανδική Αϊντχόφεν ο Ολυμπιακός κατάφερε να χάσει από έναν Παναθηναϊκό που μετά το γκόλ που πέτυχε στην αρχή του αγώνα κλείστηκε στην περιοχή του και οι παίκτες του προσπαθούσαν όπως όπως να διώξουν την μπάλα από την εστία τους!
         Ο Ολυμπιακός έχασε για πρώτη φορά ύστερα από δυο χρόνια!
         Ο Ολυμπιακός είχε κατοχή μπάλας 66% και ο Παναθηνσικός 34%, που δείχνει και την διαφορά των δυο ομάδων!
         Ο Σκοτσέζος διαιτητής δεν έδωσε δυο πέναλτυ υπέρ του Ολυμπιακού. Το πρώτο στην φάση με τον Χασάν και το δεύτερο όταν σε φάουλ που κτύπησε ο Βαλμπουενά, η μπάλα κτύπησε στο χέρι αμυντικού χωρίς να δείξει την άσπρη βούλα!
         Για τον Παναθηναϊκό που σημείωσε γρήγορο γκόλ, η νίκη αυτή εκτός απο νίκη γοήτρου, είναι και τονωτική ένεση για τους πράσινους!
         Στο 6 λεπτό ο Παναθηναϊκός κατάφερε να ανοίξει το σκορ με κεφαλιά του Μαουρίσιο.
         Ακολούθως ο Ολυμπιακός σχεδόν εγκαταστάθηκε στα καρέ του Παναθηναϊκού. Έφθασε πολλές φορές στην ισοφάριση. Μάλιστα ο Βρουσάι έχασε κλασική ευκαιρία για να ισοφαρίσει. Και οι 11 του Παναθηναϊκού μετά το γκολ έκαναν δυο ζώνες άμυνας για να μην αφήσει τον Ολυμπιακό να σκοράρει!
        Στο 42 και πάλι ο Βρουσάι βρέθηκε σε  καλή θέση αλλά η κεφαλιά που έπιασε έστειλε την μπάλα αουτ!
        Δυο λεπτά αργότερα ο Χασάν απο καλή θέση ύστερα από πάσα του Φορτούνη με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα αουτ!
        Ο Παναθηναϊκός χωρίς να είναι καλός κατάφερε να σκοράρει!
        Αντίθετα ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος. Έφθασε κοντά στο γκολ πολλές φορές χωρίς ομως και να τα καταφέρει... Αυτά στο πρώτο ημίχρονο!
        Η κατάσταση και στο δεύτερο ημίχρονο δέν άλλαξε! Ο Ολυμπιακός από την αρχή πίεσε τον Παναθηναϊκό στα πρώτα 15 λεπτά αλλά χωρίς γκόλ!
       Ο Παναθηναϊκός εξακολούθησε να παίζει με διπλή ζώνη άμυνας, προσπαθώντας να απομακρύνει την μπάλα από την περιοχή του!
        Στο 64 ο Χασάν από καλή θέση και ενώ ο Διούδης ήταν εκτός έστειλε την μπάλα αουτ!!
ΓΚΟΛ ΠΟΥ ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ!
        Στο 67 ο Χασάν «έκλεψε» την μπάλα από τον Διούδη που έπεσε στο χορτάρι, ενώ η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα. Το γκόλ ακύρωσε ο Σκοτσέζος διαιτητής που είδε φάουλ!
ΤΡΑΓΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΣΑ ΚΑΙ 2-0!
        Στο 74 λεπτό ο Παναθηναϊκός με τον Σανκαρέ ύστερα από λάθος του Σα (του έφυγε η μπάλα από τα χέρια!!) σημείωσε το δεύτερο γκόλ!
        Στο 80 λεπτό έφθασε κοντά στο γκόλ που ομως δεν τα κατάφερε να το σημειώσει! Ο Ανδρούτσος από την μικρή περιοχή έπιασε σουτ και τη έστειλε στα ύψη!
ΕΛ ΑΡΑΜΠΙ ΜΕΙΩΣΕ ΣΕ 2-1
       Ύστερα από κόρνερ έγινε αναταραχή στην περιοχή του Παναθηναϊκού και έπειτα από συνεχόμενη φάση και ο Ελ Αραμπί την έστειλε στα δίκτυα μειώνοντας σε 2-1!
        Μια καλή ευκαιρία είχε ο Ολυμπιακός στο 89 ο Μασούρας έπιασε δυνατό σουτ αλλά ο Διούδης κατάφερε να αποκρούσει την μπάλα. Ήταν μια φανταστική ευκαιρία για νζ ισοφαρίσει!
         Οι παίκτες του Παναθηναϊκού έπεσαν στο χορτάρι τραυματισμένοι! Ο Διούδης έδειξε ότι πονάει στην μέση!!
         Στο 90+3 ο Μπα κλώτσησε (κακώς) αντίπαλο του ο διαιτητής του έδειξε δεύτερη κίτρινη κάρτα που μετατράπηκε σε κόκκινη! Ο Ολυμπιακός έπαιξε με δέκα παίκτες!

Το γήπεδο από τον κακό καιρό είχε γίνει...ξυράφι! Αποτέλεσμα όλοι ή σχεδόν όλοι οι παίκτες να γλιστράνε στο χορτάρι να πέφτουν και να μην μπορούν να κάνουν μια καλή φάση!
         Ο μόνος που εμένε όρθιος ήταν ο Σκοτσέζος διαιτητής!