ΔΙΚΑΙΗ Η ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ

Ο Ολυμπιακός έπαιξε λες και ήταν στο «Γεώργιος Καραισκάκης» στο Πανθεσσαλικό και νίκησε δίκαια τον Βόλο με 2-1!
       Ο Ολυμπιακός νίκησε και τον Βόλο με 2-1 και αποσπάστηκε βαθμολογικά ακόμα περισσότερο από τους Αρη, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ, Παναθηναϊκό και Αστέρα Τρίπολης.
        Και στον Βόλο ο Ολυμπιακός δέχθηκε γκόλ από στημένη φάση και πρέπει αυτό να το κοιτάξει.
        Πάντως η νίκη του Θρύλου είναι δίκαιη.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-1
        Στο 4 λεπτό ο Φορτούνης άνοιξε νωρίς το σκορ για τον Ολυμπιακό.
       Έξι λεπτά αργότερα ο Βόλος ισοφάρισε σε 1-1 με τον Γκρίλο με κεφαλιά που κέρδισε από τους αμυντικούς του Ολυμπιακού!
        Από εκείνη την στιγμή και μετά ο Ολυμπιακός ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων και έφθασε πολλές φορές κοντά στην εστία του Βόλου.
Ο ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΣΕΜΕΔΟ
        Γύρω στο 38 λεπτό από σκληρό μαρκάρισμα των παικτών του Βόλου τραυματίζεται στο γόνατο και αποχωρεί ο Σεμέδο. Την θέση του πήρε ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος.
        Ο Πορτογαλος διαιτητής στο πρώτο ημίχρονο άφησε τους παίκτες του Βόλου να παίζουν σκληρά χωρίς να δείξει ούτε κίτρινη κάρτα.
        Και στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων και από την αρχή έκλεισε τον Βόλο στην περιοχή της!

ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΦΟΡΤΟΥΝΗ ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ
        Στο 58 λεπτό ο Ολυμπιακού με τον Φορτούνη σημειώνει γκόλ που ακύρωσε σαν οφσαιντ ο πρώτος βοηθός!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-2
       Στο 81 λεπτό ο Ολυμπιακός σημειώνει γκολ να τον Εμβιλά. Ο βοηθός σήκωσε και υπέδειξε οφσαιντ τον Χασάν που δεν επηρέαζε την φάση. Ο Πορτογάλος διαιτητής πήγα είδε τη φάση στο VAR και έδειξα σέντρα! Έτσι ο Ολυμπιακός πέτυχε το δεύτερο του γκόλ!
       Ο Ολυμπιακός υπήρξε καλύτερος σε όλο το παιχνίδι και παρά το αντιποδόσφαιρο του Βόλου κατάφερε και νίκησε τον γηπεδούχο με 2-1!
Όλοι οι παίκτες που αγωνίστηκαν ειναη διακριθέντες!