ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΑ ΚΑΙ ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΜΕ 1-0

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΗΣΕ 1-0 ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ!
      Χωρίς να φουλάρει ο Ολυμπιακός που κινδύνευσε μόνο μια φορά στο 25 λεπτό, νίκησε τον Αστέρα Τρίπολης μα 1-0
     Ο Ολυμπιακός με το μυαλό στον ημιτελικό του Κυπέλλου, έπαιξε συγκρατημένα και με σκοπό την νίκη. Κάτι που πέτυχε στο 52 λεπτό.
      Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος από τον Αστέρα της Τρίπολης αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Ο Καιπερς, ο Χασάν έχασαν  πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουν.
      Ο διαιτητής Σιδηρόπουλος στο  39 λεπτό δεν έδειξε κόκκινη κάρτα στον Μπαράλες της Τρίπολης που κτύπησε τον Λαλά του Ολυμπιακού. Αρκέστηκε  μόνο στην κίτρινη!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-0
       Στο 52 λεπτό με ωραία κεφαλιά του Παπασταθόπουλου ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα! Είναι το πρώτο γκολ που σημειώνει ο Παπασταθόπουλος με την φανέλα του Ολυμπιακού. Να υπογραμμίσω πως ο Παπασταθόπουλος είχε σκοράρει στην Ελλάδα πριν απο 12 χρόνια μα την φανέλα της ΑΕΚ πάλι με κεφαλιά! Αμεσως μετά έφυγε για τις μεγάλες Ευρωπαϊκές ομάδες.
       Μετά την επιτυχία του τέρματος αυτού ο Ολυμπιακός αν και έφθασε πολλές φορές στην εστία του Αστέρα δεν κατάφερε να πετύχει και άλλο γκολ.
       Το παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης ήταν μια γερή προπόνηση για τα παιχνίδια που έρχονται με την ΑΕΚ την Κυριακή και με τον ΠΑΣ Γιάννινα την Μεγάλη Τετάρτη για το Κύπελλο Ελλάδος!