Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΔΕΣΥΡΕ ΚΑΙ ΣΚΟΡΠΙΣΕ ΤΗΝ ΑΕΚ
ΣΤΟΥΣ ΠΕΝΤΕ ΑΝΕΜΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΟΑΚΑ ΜΕ 5-1
* Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΠΑΙΞΕ ΕΞΟΧΗ ΜΠΑΛΑ
* ΔΙΚΑΙΗ Η ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ!
• ΟΠΩΣ ΣΤΟ «ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ»!
Σχόλιο Γιώργος Κοντονής
         Περίπατο έκανε ο Ολυμπιακός, στο Ολυμπιακό Στάδιο, διασύροντας την ΑΕΚ την οποία συνέτριψε με 5-1!
         Η σπουδαία και δίκαιη νίκη του Ολυμπιακού σημειώθηκε χωρίς οι ερυθρόλευκοι να κουραστούν!!!
 ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-1
         Στο 17 λεπτό ο Καμαρά έπιασε δυνατό σουτ η
μπάλα κτύπησε στο κεφάλι αμυντικού και ο Ολυμπιακός σημείωσε το 0-1!
        Ένα λεπτό μετά ο Μάνταλος έδωσε πάσα εκμεταλλευόμενος λάθος του Μπα και ο Στάνκοβιτς έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Ολυμπιακού από θέση οφσαιντ, όπως έδειξε και το VAR. Έτσι το 0-1 παρέμεινε σωστά και δίκαια.

ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-2
         Στο 23 λεπτό ο Χολέμπας έδωσε ωραία πάσα στον Μασούρα ο οποίος με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίκτυα του Αθανασιαδη κάνοντας το ΑΕΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-3
        Ήταν το 35 λεπτό όταν ο Λόπες με κεφαλιά έδωσε δώρο πάσα στον Ελ Αραμπί ο οποίος με άνεση την έστειλε στα δίκτυα του Αθανασιάδη σημειώνοντας το τρίτο γκόλ για τον Ολυμπιακό 0-3!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-4
        Ήταν το 44 λεπτό και από νέο τραγικό λάθος της ανύπαρκτης άμυνας της ΑΕΚ ο Μασούρας προχώρησε και με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίκτυα της Ένωσης κανοντας το 0-4!
         Καταιγιστικός ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο σκόρπισε την ΑΕΚ στους πέντε ανέμους! Οποιαδήποτε στιγμή ήθελε ο Ολυμπιακός σημείωνε γκόλ! Η εμφάνιση της ΑΕΚ ήταν τραγική στα πρώτα 45 λεπτά! Ενώ στο τέλος του ημιχρόνου οι λιγοστοί φίλαθλοι αποδοκίμασαν τον Μανολο Χιμένεθ και τους παίκτες της κιντριμόμαυρης ομάδας.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-5!
          Ο Φορτούνης στο 74 λεπτό με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της Ένωσης βάζοντας την ΑΕΚ στα δύσκολα και γράφοντας το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ και κανοντας το ΑΕΚ - Ολυμπιακός 0-5!

ΣΤΟ 90’ Ο ΚΑΡΙΜ ΑΝΣΑΡΙΦΑΝΤ ΜΕΙΩΣΕ ΣΕ 1-5!
         Ένας πρώην παίκτης του Ολυμπιακού που αγωνίζεται σήμερα στην ΑΕΚ ο Καρίμ Ανσανριφάντ με σουτ ύστερα από λάθος του Σεμεδο πέτυχε το γκόλ της τιμής και το παιχνίδι τελείωσε με 1-5 υπέρ του Ολυμπιακού!!!
          Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός κατεβασε στόφες! Έκοψε ταχύτητα και το παιχνίδι πήρε πια διαδικαστικό χαρακτήρα! Παρολα αυτά ο Ολυμπιακός σε κάθε επίθεση του σημείωσε γκολ!!!Η ΑΕΚ προσπάθησε αλλά δεν μπόρεσε να κάνει κάτι άλλο από το να πετύχει το γκόλ της τιμής!!!
         Το παιχνίδι για τον Πέδρο Μάρτινς ήταν 152 και τελείωσε με συντριβή της ΑΕΚ στην έδρα της με πέντε ένα!