Παρόλα αυτά στο πρώτο ημίχρονο έφθασε πολύ
         κοντά στην επιτυχία ενός τουλάχιστον τέρματος.
         Η κατάσταση άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο και
         Ο ΠΑΟΚ που ήθελε περισσότερο την νίκη τα
         κατάφερε και κέρδισε τον Ολυμπιακό με 2-0!

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΟΥ ΕΠΑΙΞΕ ΜΕ ΣΒΗΣΜΕΝΕΣ
ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΜΕ 2-0!
     Όχι δέν ήταν αυτός που είδαμε στην Τούμπα  ο Ολυμπιακός που ξέρω και γνωρίζει όλη η Ελλάδα !
     Τελικά ο Ολυμπιακός που δεν ήταν καλός ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο έχασε από τον ΠΑΟΚ με 2-0!
     Είναι γεγονός πως ο πρωταθλητής αγωνίστηκε με...σβησμένες τις μηχανές! Χαρακτηριστικό είναι ότι στξ δεύτερο 45λεπτο είχε μόλις τρία τελικές!!
ΔΟΚΑΡΙ
      Στο 19 λεπτό ο Μπρούμα που εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας του ΠΑΟΚ έπιασε δυνατό σουτ αλλά η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι της εστίας του Πασχαλάκη και βγήκε άουτ!
      Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός έφθασε πολλές φορές κοντά στην εστία του ΠΑΟΚ αλλά δεν μπόρεσαν οι παίκτες του να σκοράρουν!
      Στο ίδιο διάστημα και ο ΠΑΟΚ είχε μια καλή ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά ο Σα ήταν εκεί φύλακας άγγελος του Ολυμπιακού.
 ΓΚΟΛ ΖΙΒΚΟΒΙΤΣ 1-0
      Ήταν το 49 λεπτό ο Αβραάμ Παπαδόπουλος έκανε λάθος και ο Ζιβκοβιτς με δυνατό έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Ολυμπιακού κάνοντας το 1-0 για τον ΠΑΟΚ.
ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΖΙΒΚΟΒΙΤΣ
      Στο 63 λεπτό ο Ζιβκοβιτς ύστερα από λάθος της άμυνας του Ολυμπιακού έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Σα κάνοντας το 2-0!!