ΤΟ 0-0 ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚ96

ΜΕ ΟΚΤΩ ΕΛΛΗΝΟΠΟΥΛΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΑΡΙΣΤΑ
Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΠΑΙΞΕ ΩΡΑΙΑ ΜΠΑΛΑ ΣΤΗΝ
ΤΡΙΠΟΛΗ ΣΤΟ 0-0 ΜΕ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ!
        Ο πρωταθλητής Ολυμπιακός έκανε μια γερή προπόνηση στην Τρίπολη στο παιχνίδι με τον Αστέρα λιγες ώρες πριν από το ντέρμπυ να τον ΠΑΟΚ στο «Γεώργιος Καραισκάκης» την Τετάρτη.
ΔΟΚΑΡΙ
         Στο 16 λεπτό και ύστερα από συνεργασία της επίθεσης του Ολυμπιακού η μπάλα έφθασε στον Ανδρούτσο που από καλή θέση την έστειλε να κτυπήσει στο δοκάρι του Αστέρα χάνοντας μια καλή ευκαιρία για γκόλ.
        Στο πρώτο ημίχρονο τα πιτσιρίκια του Πέδρο Μάρτινς έπαιξαν θαυμάσιο ποδόσφαιρο. Έφθασαν πολλές φορές στην εστία του Αστέρα αλλα πετυχαν γκολ.
        Ίδια κατάσταση και στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός είχε κατοχή μπάλας. Δεν κατάφερε ομως να πετύχει γκολ. Έτσι το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 0-0!
         Πήραν άριστα τα πιτσιρίκια του Ολυμπιακού για την εκπληκτική εμφάνιση τους. Έδειξαν πως αποτελούν το χρυσό μέλλον των ερυθρολεύκων!
         Μπράβο
         Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Ελληνας διαιτητής  ο οποίος σε κάθε ημίχρονο είχε πάνω από 300 σφυρίγματα!! Έπεφτε παίκτης του Αστέρα από τον δυνατό αέρα (!!!) έδινε φάουλ εις βάρος του Ολυμπιακού!