ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΠΑΜΠΛΟ ΓΚΑΡΣΙΑ. ΑΜΕΣΗ Η ΕΜΠΕΜΒΑΣΗ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ!

ΝΤΡΟΠΗ
Εντάξει.
Ολοι είδαμε ποια ομαδα ηταν η καλύτερη.
Ποια ομαδα έχασε σπάνιες ευκαιρίες πριν η ομαδα του χυδαίου Γκαρσία σημειώσει το 1-2!
Ολα οσα ειπε σε ζωντανή μετάδοση ο Γκαρσία και οχι οποιοσδήποτε άλλος οπαδός αποτελούν και ειναι ν τ ρ ο π ή !
Πρέπει άμεσα η αθλητική δικαιοσύνη αλλα και τα ποινικά δικαστήρια να πάρουν θέση και να τιμωρήσουν αυστηρά τον Γκαρσία, ο οποίος με αλήτικο τρόπο εκανε ντροπιαστικές δηλώσεις σε βάρος του πρωταθλητική Ολυμπιακού και του ιδιοκτήτη του Ευαγγέλου Μαρινάκη.
Ο τρόπος αυτός είναι αχαρακτήριστος και εκτρέφει την βία.

Νίκησε τον Ολυμπιακό με 2-1 στο ΟΑΚΑ!
      Τα μετάλλια και το κύπελλο έδωσε ο πρόεδρος της ΕΠΟ Ζαγοράκης.
      Μετά την απονομή όλοι οι παίκτες πανηγύρισαν έξαλλα την κατάκτηση του κυπέλλου.
      Οι πανηγυρισμοί στη Θεσσαλονίκη συνεχίστηκαν μέχρι τις πρώτες ώρες της Κυριακής!
ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΙΚΟ 15 ΛΕΠΤΟ
      Ο Ολυμπιακός στο πρώτο 15λεπτο όπως και ο ΠΑΟΚ έπαιξαν αναγνωριστικό ποδόσφαιρο. Μάλιστα στο 13 ύστερα από πάσα του Μπρούμα ο Μασούρα έπιασε δυνατό σουτ η μπάλα κτύπησε στο σώμα του Πασχαλάκη σώζοντας την εστία του από παραβίαση!
      Λίγο μετά ο Ουάρντα έπιασε σουτ και την μπάλα μπλοκάρει ο Σα.
ΣΤΟ ΔΟΚΑΡΙ ΤΟΥ ΣΑ!
      Ήταν το 26 λεπτό όταν αντικαταστάθηκε ο Παπασταθόπουλος και αμέσως μετά σε αντεπίθεση του ΠΑΟΚ ο Ουάρντα έδωσε κεφαλιά πάσα στον Σβιντερφσκι ο οποίος να κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Ολυμπιακού.
ΠΕΝΑΛΤΥ ΚΑΙ 0-1!
      Στο 35 λεπτό ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτυ από τον Εμβιλά. Πέναλτυ που κτύπησε ο Βιεϊρίνια και έκανε το 0-1!
ΠΕΝΑΛΤΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΘΗΚΕ
      Όταν ο Βαρέλα ανέτρεψε στην περιοχή τον Ανδρούτσο και ο Ολλανδός Μακιελιε δεν έδωσε το ρολόι του αγώνα έδειχνε 45+2!
      Έτσι το πρώτο ημίχρονο έληξε με 0-1!
      Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Πέδρο Μάρτινς αντικατέστησε τον Μπρούμα με τον Φορτούνη.
ΓΛΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-1
      Στο 50 λεπτό ο Ολυμπιακός κέρδισε κόρνερ. Το κτύπησε ο Φορτούνης και έδωσε την ευκαιρία στον Εμβιλά με πλασαριστό σουτ ισοφάρισε σε 1-1!
      Μετά την ισοφάριση ο Ολυμπιακός ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων και έφθασε πολλές φορές στην εστία του ΠΑΟΚ για γκόλ. Δεν τα κατάφερε ομως να σημειώσει γκόλ!
Η ΧΡΥΣΗ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ 1-2!
      Ότι δεν πέτυχε ο Ολυμπιακός το σημείωσε ο ΠΑΟΚ ακριβώς στο 90 λεπτό, όταν ο Τσέχος Κμιτσινγκ που ξέφυγε από τον Σεμέδο και πλάσαρε τον Σά κάνοντας το τελικό ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ 1-2!
       Στα περίπου 3 λεπτά συν 3 λεπτά των καθυστερήσεων ο Ολυμπιακός έφθασε κοντά στην ισοφάριση αλλά ο Πασχαλάκης ήταν φύλακας άγγελος της εστίας του ΠΑΟΚ και έδωσε το κύπελλο στον δικέφαλο της Θεσσαλονίκης.
      Πρέπει να πούμε ότι από τον τελικό βγήκε νικητής το ποδόσφαιρο!
      Μπράβο
      Ο Πορτογάλος προπονητής Πέδρο Μάρτινς έπαιξε με τρεις κεντρικούς αμυντικούς (αγωνίστηκε και ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος)  και χωρίς «κουμανταδόρο». Ο Μασούρας που διανύει περίοδο φόρμας αγωνίστηκε ως κρυφός φορ πίσω και δίπλα στον Ελ Αραμπί. Ο Μπρούμα που γνωρίζει καλά το τόπι αγωνίστηκε και αυτός ως κρυφός κυνηγός από τα δεξιά. Στο κέντρο ο Μπουχαλάκης και ο Καμαρά. Κάτω από τα δοκάρια ο Σά.