ΝΑΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ ΣΤΙΣ ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ, ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ!

Η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ ΙΣΟΠΑΛΗ 1-1 ΜΕ ΤΟ ΒΕΛΓΙΟ
                ΣΤΙΣ ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!
                Με πρώτο παίκτη τον Μασούρα του Ολυμπιακού, η Εθνική μας εκανε εκπληκτική εμφάνιση στις Βρυξέλλες κόντρα του Βελγίου, που ειναι μια απο τις καλύτερες ομαδες στον κόσμο!
               Ήταν η Εθνική πολύ καλή στο πρώτο ημίχρονο παίζοντας με το Βέλγιο σε φιλικό αγώνα. Στα πρώτα λεπτά ο Μασούρας που ήταν από τους πιο δραστήριους έφθασε πολύ κοντά στο να σημειώσει γκόλ. Το ίδιο στη συνέχεια και ο Μπακασέτας. Ότι ομως δέν πέτυχαν οι παίκτες της Εθνικής μας το σημείωσε η Εθνική Βελγίου. Ήταν το 20λεπτό όταν σε οργανωμένη επίθεση ο Αζάρ πέτυχε με ωραίο πλασαριστό σουτ στο 20.’ Με 1-0 έληξε το πρώτο ημίχρονο.
              Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου η κατάσταση δεν άλλαξε. Η Εθνική μας συνέχισε να ειναι επικίνδυνη. Εφθασε αρκετές φορές  στην ισοφάριση, και το πετυχε στο 66’ με τον Τζαβέλλα. Το 1-1 ηταν και το τελικό αποτέλεσμα. Το Βέλγιο ειχε κατοχή μπάλας 58%! Ενω η Εθνική κας κράτησε την μπάλα 42%!
               Το 1-1 αποτελεί δίκαιο αποτέλεσμα.