ΣΙΦΟΥΝΑΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΣΕ ΜΕ 2-0 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ ΜΕ…ΣΒΗΣΤΕΣ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ!

ΠΡΟΒΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.
     ΜΕ ΣΒΗΣΤΕΣ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
     ΝΙΚΗΣΕ ΜΕ 2-0 ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ!
      Ο Ολυμπιακός πέρασε σίφουνας και από την Τρίπολη. Νίκησε με…σβηστές τις μηχανές τον Αστέρα με 2-0!
      Είχε την ευκαιρία ο Πέδρο Μάρτινς να δει και να δοκιμάσει νέους παίκτες. Και φυσικά να ξεκουράσει κάποιους, ώστε να είναι έτοιμοι την Πέμπτη για το παιχνίδι με την Φενέρμπαχτσε.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-1
      Ήταν το 6 λεπτό όταν ο Μασούρας έδωσε ωραία πάσα στον Τικίνιο ο οποίος σηνειωσε ένα θαυμάσιο γκολ για τον Ολυμπιακό 0-1!
      Στο 14 λεπτό ο Σίτο από κοντά έκανε το 1-1! Με την βοήθεια του VAR το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-2
      Στο 23 λεπτό ο Αγκιμπού Καμαρά από το σημείο την γραμμή του αουτ έκανε γυριστό σουτ η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά ξέφυγε από τα χέρια του τερματοφύλακα Παπαδόπουλου και έτσι έγινε το Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός 0-2!
      Ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο επαιξε χαλαρά. Και χωρίς να φορτσάρει διατήρησε την υπέροχη. Είχε κατοχή μπάλας άλλα πάτησε…φρένο για να έχει δυνάμεις για τον αγώνα με την Φενέρμπαχτσε στην Κωνσταντινούπολη για το Γιουρόπα Λιγκ.

Ο Πορτογάλος προπονητής Πέδρο Μάρτινς κράτησε δυο τρεις  παίκτες έξω, δίνοντας τους χρόνο ξεκούρασης.
      Παρόλα αυτά το σημερινό παιχνίδι ήταν μια γενική πρόβα, πρόβα τελευταία, λίγες ώρες πριν από το κρίσιμο όσο και σπουδαίο παιχνίδι στην Κωνσταντινούπολη με την Φενέρμπαχτσε για το Γιουρόπα Λιγκ