Οι ποδοσφαιριστές άρχισαν να συνδυάζονται και να βρίσκονται άνετα στον αγώνα.
      Και έχει δίκιο ο Μάρτινς που δηλώνει ότι τον Οκτώβριο ο Ολυμπιακός θα…πετάει!
      Ο Τικίνιο άνοιξε λογιαριαδμο με τα δυο υπέροχα γκολ που σημείωσε.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-0
      Ήταν στο 8 λεπτό και ο Αγκιμπού Καμαρά πιάνει δυνατό πλασέ, ο τερματοφύλακας διώχνει προς στιγμή την μπάλα η οποία φθάνει στον Μασούρα που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0!
ΠΕΝΑΛΤΥ ΠΟΥ…ΕΠΝΙΞΕ Ο ΚΟΥΤΣΙΑΥΤΗΣ!
      Στο 39’ πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Αλβες σχεδόν έπιασε την μπάλα. Ο διαιτητής Κουτσιαύτης είδε την φάση στο VAR και δεν έδειξε τελικά την άσπρη βούλα!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 2-0
       Ήταν το 47 λεπτό και ο Αγκιμπού Καμαρά ύστερα από ωραία ενέργεια έδωσε την ευκαιρία στον Τικίνιο να σημειώσει το δεύτερο γκολ του Ολυμπιακού.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 3-0
      Ηταν το 72 λεπτό και ύστερα από φάουλ που κτύπησε ο Κουντε η μπάλα κτύπησε στο τείχος και ο Τικίνιο νε ωραίο τρόπο έκανε το 3-0
      Στο 79’ ο Ντάουντα με σουτ από κοντά μείωσε το σκορ σε 3–1!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 4-1
     Στο 87 λεπτό ο Βρουσάι με δυνατό γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Απόλλωνα γράφοντας το 4-1 για τον Ολυμπιακό.
      Με ελάχιστες αλλαγές «κατέβασε» τον Ολυμπιακό κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης ο Πέδρο Μάρτινς. Προφύλαξε κάποιους παίκτες για τους επόμενους αγώνες στην Τρίπολη με τον Αστέρα την Κυριακή και στην Κωνσταντινούπολη με την Φενέρμπαχτσε για το Γιουρόπα Λιγκ την ερχόμενη Πέμπτη.