ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΙΚΗΣΕ ΔΙΚΑΙΑ 2-1 ΤΟΝ ΠΑΟΚ

ΘΡΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
      ΝΙΚΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΝΕ 2-1
    Μπορεί ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο να μην ήταν καλός κατάφερε όμως μετά το 2-1 να κρατήσει το σκορ μέχρι το τέλος και να πάρει μια σπουδαία νίκη!
    Ο Ολυμπιακός έπαιξε ωραία μπάλα στο πρώτο ημίχρονο όπου και πέτυχε δυο γκολ μέσα σε 10 λεπτά.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ 1-0
    Στο 21 λεπτό ο Αγκιμπου Καμαρά εκλεψε την μπάλα μπήκε στην περιοχή και έπιασε δυνατό σουτ η μπάλα κόντραρε στον Βαρέλα και κατέληγε στα δίκτυα του Πασχαλάκη σημειώνοντας το 1-0 για τον Ολυμπιακό.
 ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 2-0
    Ήταν το 31 λεπτό ο Αγκιμπού Καμαρά εκλεψε και πάλι την μπάλα από τον μπακ Εσιτι του ΠΑΟΚ έδωσε στον Μασούρα ο οποίος με δυνατό σουτ έκανε το 2-0 για τον Ολυμπιακό.

Προηγουμένως σε δυνατό σουτ του Ελ Αραμπί ο Πασχαλάκης έσωσε την ομάδα αφού η μπάλα κτύπησε στη συνέχεια στο δοκάρι. Ακολούθως με κεφαλιά ο Ελ Αραμπί την έστειλε αουτ!
    Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός έκανε 8 τελικές και πέτυχε δυο γκολ. Ο ΠΑΟΚ είχε 3 τελικές!
     Ο Αγκιμπού Καμαρά στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου έπιασε δυνατό σουτ, ο Πασχαλάκης την έδιωξε κόρνερ αφού κτύπησε στο δοκάρι!
     Λίγο μετά ο Μιχαϊλίδης έστειλε την μπάλα στα δοκάρια του Ολυμπιακού.
     Στο 81 ο Μούρκ με σουτ μείωσε σε 2-1. Ενώ είχε προηγηθεί φάουλ που ο Γερμανός διαιτητής δρν έδωσε. Ούτε και ο VAR! Εδώ αδικήθηκε ο Ολυμπιακός.
     Ήταν το 90+3 ο ΠΑΟΚ ζήτησε πέναλτυ. Ύστερα και από έλεγχο του VAR ΔΕΝ υπήρξε πέναλτυ. Ο αγώνας συνεχίστηκε και έληξε με 2-1.
     Δίκαιη η νίκη του Ολυμπιακού επί του ΠΑΟΚ, ο οποίος ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο πίεσε τον περυσινό πρωταθλητή.
     Ο Ολυμπιακός μέσα σε δέκα λεπτά νίκησε τον αγώνα και έμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας με 17 βαθμούς.