ΠΡΩΤΟΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ!

Ο ΘΡΥΛΟΣ ΠΑΝΤΟΥ
ΝΙΚΗ ΧΡΥΣΑΦΙ (2-1) ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ
ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ!
     Ο Ολυμπιακός πέρασε από τα Ιωάννινα που πέρσι ήταν ο κακός του δαίμονα!! Νίκησε δίκαια με 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα και πάτησε κορυφή!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-1
     Ήταν το 17 λεπτό και ο φανταστικός μικρός (19 στα 20!) Αγκιμπού Καμαρά πιάνει ένα δυνατό σουτ σημειώνοντας το 0-1 για τον Ολυμπιακό!
     Ο Ολυμπιακός διατήρησε την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο αλλά ο τοπικός ΠΑΣ Γιάννινα απείλησε την άμυνα των ερυθρολεύκων χωρίς όμως κάτι το ιδιαίτερο…
ΠΕΝΑΛΤΥ ΠΟΥ ΜΟΝΟ Ο ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΕΙΔΕ!
      Στο 59´κατά τον διαιτητή Ευαγγέλοου ο Ρέατσουκ υπέπεσε σε πέναλτυ, όταν η μπάλα κτύπησε στο χέρι στήριξης του παίκτη του Ολυμπιακού. Σε αυτή την φάση ο Αθηναίος διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτυ, που κτύπησε ο Εραμούσπε ισοφαρίζοντας σε 1-1!
ΔΟΚΑΡΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
      Λίγα λεπτά μετά την ισοφάριση ο Ολυμπιακός απείλησε την άμυνα του ΠΑΣ Γιάννινα. Μάλιστα σε κεφαλιά του Παπασταθόπουλου η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι της ομάδας των Ιωαννίνων.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-2
     Ήταν το 84 λεπτό ο Εμβιλά έκανε σέντρα και ο Ελ Αραμπί από κοντά με σουτ έκανε το 1-2 για τον Ολυμπιακό. Ένα γκόλ απάντηση…