ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΗ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ Ο ΟΦΗ ΕΠΙ ΤΗΣ ΑΕΚ ΜΕ 2-1 ΣΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ

ΜΠΡΑΒΟ ΟΦΗ ΕΙΣΑΙ ΠΑΛΙΚΑΡΙ
     Δίκαιη και πολύ σπουδαία νίκη με 2-1 επι της ΑΕΚ, σημείωσε απόψε στο ΟΑΚΑ ο ΟΦΗ! Μάστορας της μεγάλης νίκης ο προπονητής της ομάδας της Κρήτης ο Νίκος Νόμπλιας, ο οποίος με το σχέδιο του εγκλώβισε την ΑΕΚ και με οργανωμένες αντεπιθέσεις όχι μόνο ισοφάρισε αλλά έκανε και την πλήρη ανατροπή!
      Μπράβο στα παιδιά της Κρητικής ομάδας που κατάφεραν και νίκησαν μια μεγάλη ομάδα όπως είναι η ΑΕΚ και μάλιστα μέσα στην έδρα της στο Ολυμπιακό Στάδιο που είναι το σπίτι της!!!
       Μετά το νέο παραπάτημα, την ήττα της ΑΕΚ ο Ολυμπιακός αποσπάστηκε, αύξησε την διαφορά του  απο την κιτρινόμαυρη ομάδα κατά 11 βαθμούς. Αντίθετα ο ΟΦΗ με 22 βαθμούς ανέβηκε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.
       Μπράβο ΟΦΗ είσαι παλικάρι τραγουδάνε στην Κρήτη!
       Για την ιστορία η ΑΕΚ σημείωσε πρώτη γκολ στο 14 με τον Βράνιες. Ο ΟΦΗ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Λάμπρου στο 23 λεπτό. Το 1-2 πέτυχε ο  Καμάου στο 60 λεπτό.