Αυτός δεν ήταν ο Ολυμπιακός που ξέραμε!
    Ήταν νωθρός!
     Δεν είχε στόχο.
     Και αδιάφορος
     Βέβαια είχε πάρει το εισιτήριο της πρόκρισης με αγώνα με μια από τις τρίτες ομάδες του Τσάμπιονς Λιγκ που θα γίνει στις 17 Φεβρουαρίου.
     Ο αγώνας άρχισε με αντεπίθεση της Αντβέρπ στο 7 λεπτό ο Μπαλικουισά βρήκε την άμυνα του Ολυμπιακού ανοργάνωτη και από τα αριστερά με σουτ στέλνει την μπάλα να κτυπήσει στο κεφάλι του Σισέ και κατέληξε στα δίκτυα του Βατσλίκ ανοίγοντας το σκορ 1-0 για την Βελγική ομάδα.
     Το ημίχρονο τελείωσε με τον Ολυμπιακό να προσπαθεί να ισοφαρίσει χωρίς ομως και να τα καταφέρει.
      Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Πέδρο Μαρτίνς έκανε τρεις αλλαγές. Πέρασε τον Ελ Αραμπί, τον Μασούρα και τον Αγκιμπού Καμαρά.
      Έτσι ανέλαβε την πρωτοβουλία και αγωνίστηκε με περισσότερη διάθεση για να ανατραπεί το 1-0!
      Παρά τις επιθέσεις το 1-0 παρέμεινε. Και η Αντβερπ έκανε την πρώτη νίκη στο Γιουρόπα Λιγκ.
      Χωρίς τον Αγκιμπού Καμαρά ξεκίνησε τον αγώνα στο Βέλγιο κόντρα στην Αντβέρπ ο Πέδρο Μαρτίνς. Στη θέση του ξεκίνησε ο Μπουχαλάκης. Στον πάγκο έμεινε και ο Μασούρας. Επίσης στον πάγκο κάθησε και ο Ελ Αραμπί, αφού ξεκίνησε ο Τικίνιο. Επιστρέφει και ο Παπασταθόπουλος. Όλοι πάντως ειναη στη διάθεση του προπονητή για τον αγώνα που είναι για τον Ολυμπιακό ένας ακόμη τελικός.