ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΖΟΥΝ ΟΙ «ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ» ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β ΜΕ ΤΟΥΣ «ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ»
    ΗΡΘΕ ΙΣΟΠΑΛΟΣ 1-1 ΚΕ ΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ
    Παρακολουθώ από την ΕΡΤ3 τον αγώνα Ολυμπιακός Β - Βέροια που διεξάγεται στο γήπεδο της Καισαριανής για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας 2.
     Είναι το ντερμπυ της ημέρας. Η Βέροια βρίσκεται στην πρώτη θέση και Ολυμπιακός Β είναι αήττητος.
     Στο 25 λεπτό ο αγώνας είναι στο 0-0
     Παρά τις προσπάθειες των «μπέμπηδων» του Ολυμπιακού το 0-0 παρέμεινε μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
     Οι μικροί, τα περισσότερα Ελληνόπουλα που χαιρόσουν να τα βλέπεις, έπαιξαν σπουδαία μπάλα. Είδαμε υπέροχους συνδυασμούς. Σουτ. Πάσες μεταξύ τους. Κατοχή μπάλας. Όλα τα είχαν τα παιδιά του Ολυμπιακού. Όλα.
      Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός Β οι «Μπέμπηδες» πιο σωστά ανέλαβαν και πάλι τα ηνία του αγώνα.
ΓΚΟΟΟΛΛΛ 1-0
      Έτσι στο 48 λεπτό ο Λιάτσος από τα αριστερά έκανε ότι ήθελε στην άμυνα της Βέροιας και έδωσε πάσα στον Βοιλη ο οποίος με ωραίο πλασαριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της ομάδας της Βορείου Ελλάδος σημειώνοντας το 1-0!
     Στο 90 η Αντωνίνου η διαιτητής του αγώνα έδωσε ανύπαρκτο φάουλ στο κέντρο του γηπέδου που κτύπησαν γρήγορα οι παίκτες της Βέροιας. Έτσι βρέθηκε κοντά στην εστία ο Φοφανά και ισοφάρισε με τον Τζολάκη να διαμαρτύρεται για οφσαιντ του σκόρερ.
      Με 1-1 τελείωσε ο αγώνας με καλύτερο τον Ολυμπιακό.