Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΟΥΣ -9 ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! ΙΣΟΠΑΛΙΑ, ΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ!

ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΝ ΠΑΟΚ ΚΑΙ
     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑΝ ΟΛΑ.
     ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΤΟ 1-1!
     Σχόλιο Γιώργος Κοντονής
      Στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ δεν μπόρεσε να κάμψει την άμυνα του Ολυμπιακού. Στο δεύτερο ημίχρονο ο πρωτοπόρος που ηταν καλύτερος παρά τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν δεν μπόρεσε να διασπάσει την αμυντική διάταξη του ΠΑΟΚ.
ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΤΟΥ ΜΠΑ ΚΑΙ 1-0
     Ήταν το 41 λεπτό και ο Ζιβκοβιτς εκτέλεσε φάουλ. Η μπάλα κτύπησε στο κεφάλι του Μπα και έτσι ο ΠΑΟΚ έκανε το 1-0.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-1
     Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ολυμπισκός κέρδισε κόρνερ το κτύπησε ο Μασούρας  και έπειτα από πολλές συναλλαγές ο Τικίνιο με κεφαλιά ισοφάρισε 1-1 για τον Ολυμπιακό.
     Την κατοχή μπάλας είχε ο ΠΑΟΚ που πάτησε πολλές φορές την περιοχή του πρωτοπόρου Ολυμπιακού, ο οποίος ξύπνησε μετά το αυτογκόλ του Μπά!
     Στην Τούμπα ο Ολυμπιακός προσπάθησε να αποδείξει ότι δίκαια βρίσκεται στην πρώτη θέση με διαφορά 9 βαθμών και τα κατάφερε.
     Ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων. Είχε κατοχή μπάλας και έφθασε πολλές φορές κοντά στην επιτυχία γκολ.
     ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός τα μοιράστηκαν όλα. Γκολ και βαθμούς. Ετσι η μεταξυ τους διαφορά παραμένει στους 9.