Ο ΘΡΥΛΟΣ ΝΙΚΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΚΛΗΡΟΤΡΑΧΗΛΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ ΜΕ 3-1

«ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ» ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΝΙΚΗΣΑΝ ΜΕ 3-1 ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!
      Σπουδαία νίκη σημείωσε ο Ολυμπιακός στο «Γεώργιος Καραισκάκης» κερδίζοντας τον δυνατό και σκληρό σε όλο σχεδόν τον αγώνα Παναιτωλικό με 3-1!
      Καλύτερος παίκτης αναδείχθηκε ο Ροντρίγκες που πέτυχε και δυο γκολ!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-0
      Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε με γκολ απο τα αποδυτήρια. Ο Βαλμπουενά έπειτα απο φάση διάρκειας απο κοντά εκανε το 1-0. Ηταν το 2 λεπτό!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 2-0
      Στο 6 λεπτό ο Ροντρίγκες με δυνατό σουτ εστειλε την μπάλα στα δίκτυα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 2-0’
      Ο Παναιτωλικός μείωσε σε 2-1 στο 28 λεπτό με σουτ του Μορσέι.
      Με 2-1 έληξε το πρώτο ημίχρονο στο οποίο κατοχή μπάλας είχε κατά διαστήματα η ομάδα του Αγρινίου. Ενώ καλύτερος ήταν ο Ολυμπιακός.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 3-1
      Ο μικρός Αγκιμπού… «εκλεψε» την μπάλα από τους αμυντικούς του Αγρινίου και την έσπρωξε στον Ροντρίγκες ο οποίος από κοντά έκανε το 3-1!
      Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός διατήρησε την υπεροχή και νίκησε δίκαια έναν ισχυρό αντίπαλο που σε κάποια σημεία του αγώνα έπαιξε όχι σκληρά αλλά αντιαθλητικά!
      Ο Πέδρο Μαρτίνς παρέταξε τον Ολυμπιακό με κάποιες αλλαγές. Ξεκίνησαν ο Βαλμπουενά και ο Ροντρίγκες. Ενώ στην άμυνα έπαιξε με Μανωλά Σωκράτη και χωρίς τρίτο κεντρικό. Και πίσω από τον Ελ Αραμπί ο δαιμόνιος Αγκιμπού Καμαρά.