ΝΙΚΗΤΗΣ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΤΩΝ ΟΥΡΑΓΩΝ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΓΩΝΑΣ ΖΩΗΣ Ή ΘΑΝΑΤΟΥ!
ΝΙΚΗΣΕ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΤΟΝ
ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ ΜΕ 3-0!
     Παρακολούθησα ένα από τα πιο κρίσιμα παιχνίδια  της 25 αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας που διεξήχθη στη Ριζούπολη. Απόλλων Σμύρνης και Ατρόμητος Περιστερίου έδωσαν έναν αγώνα «ζωής ή θανάτου»! Και οι δυο βρίσκονται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Έτσι είχαν απόλυτη ανάγκη των βαθμών για να ελπίζουν στον όχι απευθείας  υποβιβασμό! Όπως προβλέπεται ο τελευταίος της βαθμολογίας υποβιβάζεται απευθείας. Γι’αυτό και ο αγώνας είχε πάρει μια άγρια μορφή.
      Στο 45’ ο Απόλλωνας σημείωσε γκολ με τον Ντομίγκες αλλά ακυρώθηκε ως οφσαιντ από τον VAR! Το ίδιο είχε συμβεί και στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου.
      Τρία λεπτά μετά την έναρξη του Β´ ημιχρόνου ο Ατρόμητος κατάφερε να σημειώσει γκολ. Ο Κουλούρης κέρδισε πέναλτυ που κτύπησε ο ίδιος και έκανε το 0-1!
      Στο 67’ ο Απόλλωνας με κεφαλιά του Ντάουντα ισοφάρισε αλλά και το γκολ αυτό το τρίτο ακυρώθηκε ως οφσαιντ από τον VAR!
      Το 0-2 για τον Ατρόμητο σημείωσε με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ που κρέμασε τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα στο 90+2! Ήταν πραγματικά ένα εντυπωσιακό γκολ, σε εναν πολύ πολύ κρίσιμο αγώνα.