ΟΛΑ ΠΙΑ ΘΑ ΠΑΙΧΘΟΥΝ ΣΤΟ «ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ»!

ΝΙΚΗ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΤΩΡΑ…
    Τελικά δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός.
    Προηγήθηκε στο σκορ και έχασε τουλάχιστον πέντε καλές ευκαιρίες για γκολ. Όμως έφυγε από το Μπέργκαμο με ήττα! Ήττα που προήλθε από στημένες φάσεις! Από δυο κόρνερ. Μάλιστα από το ένα από το οποίο προήλθε το 1-1 δεν υπήρχε κόρνερ! Άλλη ήταν όμως η απόφαση του Ελβετού διαιτητή!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-1
    Ο Ονιεκούρου έδωσε ωραία πάσα στον Τικίνιο ο οποίος να δυνατό συρτό σου έκανε το 0-1 στο 16’
    Η Αταλάντα κέρδισε αρκετά κόρνερ, αλλά δυο καλές ευκαιρίες για να σημειώσει κι’άλλο γκολ έχασε ο Ολυμπιακός με τον Ονιεκούρου και τον Τικίνιο!
    Έτσι και ενώ ακριβώς με την λήξη του ενός λεπτού καθυστέρησης η Αταλάντα σηνειωσε γκολ που δίκαια ακυρώθηκε ως οφσαιντ και με το VAR, ο Ολυμπιακός πήγε στα αποδυτήρια με το πολύτιμο 0-1.
ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΚΟΡΝΕΡ
    Ήταν το 62’ και ο Ελβετός διαιτητής έδωσε κόρνερ από το οποίο ο Αλβανός Τζιμσιτί με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1!
ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΠΟΥΜΠΟΥΛΑ!
    Λίγα λεπτά αργότερα σα μια…αναμπουμπούλα στην περιοχή του Ολυμπιακού και ενώ πι αμυντικοί δεν κατάφεραν να διώξουν την μπάλα, η οποία…έφθασε στον Αλβανό Τζιμσιτί που με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίκτυα του Βατσλίκ κάνοντας το 2-1 για την Αταλάντα!
    Στα τελευταία λεπτά ο Αγκιμπού Καμαρά δεν ήταν τυχερός. Βρέθηκε κοντά στο γκολ αλλά δυστυχώς τον πρόλαβε ο τερματοφύλακας της Αταλάντα!
    Ο Πέδρο Μαρτίνς παρέταξε τον Ολυμπιακό με τους πιο φορμαρισμένους παίκτες.