ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΤΩΝ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΩΝ ΙΣΟΠΑΛΟ 2-2!

ΙΣΟΠΑΛΟΣ 2-2 ΕΛΗΞΕ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΤΩΝ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΩΝ ΕΥΡΩ ΜΕΤΑΞΥ
ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ ΚΑΙ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!
      Παρακολούθησα  το μεγάλο ντέρμπυ του Αγγλικού πρωταθλήματος μεταξύ της Μάντσεστερ Σιτι και της Λίβερπουλ. Πρώτη και δεύτερη μέχρι τώρα στην βαθμολογία. Ήταν πραγματικά ένα παιχνίδι για γερά νεύρα.
      Σήμερα  στην Αγγλία έγινε ο αγώνας των δισεκατομμυρίων και όχι μόνο οι Βρετανοί, αλλά όλος ο πλανήτης το ευχαριστήθηκε!
      * Η Μάντσεστερ Σιτι διαθέτει ενα ρόστερ κοντά στο ένα δισεκατομμύριο. Για την ακρίβεια, η αξία του είναι στα 959,30 εκατομμύρια ευρώ.
      * Η Λίβερπουλ διαθέτει και αυτή ρόστερ κοντά στο ένα δισεκατομμύριο ευρώ! Πιο σωστά η αξία του ρόστερ της είναι στα 900,50 εκατομμύρια ευρώ!
      Η γηπεδούχος Μάντσεστερ Σίτι προηγήθηκε στο σκορ πολύ νωρίς. Μόλις στο 5’ με ωραίο γκολ του Ντε Μπρουιν.
      Στο 13’ η Λίβερπουλ με τον Ντιόγκο Ζοτα ισοφάρισε σε 1–1
      Η Μάντσεστερ Σιτι στο 37 προηγήθηκε και πάλι στο σκορ. Ύστερα από λάθη στην άμυνα της Λίβερπουλ ο Ζεσούς που ήταν…ξεχασμένος με σουτ έστειλε την μπάλα να κτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι και να καταλήξει στα δίκτυα γράφοντας το 2-1!
      Ναι ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο η Μάντσεστερ Σιτι από την Λίβερπουλ. Διατήρησε την υπέροχη. Είχε κατοχή μπάλας και έφθασε περισσότερες φορές στην περιοχή της αντιπάλου ομάδας που έκανε σοβαρά λάθη στην άμυνα.
      Με την σέντρα του Β’ ημιχρόνου η Λίβερπουλ ισοφάρισε σε 2-2. Ο Σαλάχ από τα δεξιά έκανε πάσα ακρίβειας στον Μανέ ο οποίος με δυνατό σουτ ισοφάρισε 2-2!
      Στο 63’ η Μάντσεστερ Σιτι σημείωσε γκολ αλλά ο VAR το ακύρωσε ως οφσάιντ.
      Στη συνέχεια και παρά τις προσπάθειες των παικτών για την νίκη το 2-2 παρέμεινε μέχρι και το τέλος του αγώνα!