ΚΤΙΖΕΤΑΙ Ο ΝΕΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΓΕΡΑ ΘΕΜΕΛΙΑ!

Η ΣΑΛΤΣΠΟΥΡΓΚ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΟΡΤΣΑΡΕΙ
ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ 3-1!
        Η πρωταθλήτρια Αυστρίας που νίκησε με 3-1 παρουσιάστηκε πιο έτοιμη από την πρωταθλήτρια Ελλάδας που ακόμη ψάχνεται.
        Είναι γεγονός πως η άμυνα του Ολυμπιακού αποτελεί την αχίλλειο πτέρνα των ερυθρολεύκων.
        Βέβαια η ομάδα «κτίζεται με νεες βάσεις πάνω σε καινούργια θεμέλια»! Χρειάζεται υπομονή προκειμένου ο προπονητής Πέδρο Μαρτίνς να…μοντάρει τους παλιούς με τους νέους ώστε να βγει μια ομαδα αντάξια της ιστορίας της. Ασφαλώς ο κόσμος δεν έχει αυτή την υπομονή και δεν θέλει να βλέπει την ομάδα του να χάνει!
     Κατά διαστήματα ο Ολυμπιακός έδειξε καλά στοιχεία στο ποιο κρίσιμο παιχνίδι κατά την διάρκεια της προετοιμασίας του στην Αυστρία κόντρα της Σάλτσπουργκ, η οποία κατάφερε να νικήσει να ανατροπή την Ελληνική ομάδα με 3–1!
      Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο σκορ.
      Στο 15 λεπτό ο Ακιμπού Καμαρά  που δέχθηκε τα περισσότερα σκληρά μαρκαρίσματα αφού…έκλεψε την μπάλα  την έστρωσε στον Ελ Αραμπί που την έστειλε με σουτ στα δίκτυα της εστίας της Αυστριακής ομάδας κανοντας το 0-1 για τον Ολυμπιακό.
       Λίγα λεπτά στο 21’ ο Σιμιτς που εκμεταλλεύτηκε λάθη της άμυνας του Ολυμπιακού κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1!
       Η Σάλτσμπουργκ  2-1 στο 41'. Ο Καμερί με σουτ διπλασίασε τα τέρματα της Σάλτσμπουργκ. Ήταν ένα υπέροχο γκολ.
       Με 2-1 έληξε το πρώτο ημίχρονο
       Σχεδόν με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Μασούρας βρέθηκα σε πλεονεκτική θέση, δεν μπόρεσε πμως να στείλει την μπάλα στα δίκτυα πρωταθλήτριας Αυστρίας και να ισοφαρίσει.
       Στο 75 λεπτό είχαμε μια μεγάλη επέμβαση του Βατσλίκ. Στο πρώτο τρανζίσιον της Σάλτσμπουργκ στο ματς ο Μπερνάντο βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στα καρέ του Ολυμπιακού, ο Τσέχος γκολκίπερ όμως απέκρουσε.
        Λίγα λεπτά μετά η Σάλτσμπουργκ πέτυχε το 3-1! Ο Φερνάντο στο 80’ με δυνατό σουτ έκανε το 3-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα!
        Η πρωταθλήτρια Αυστρίας παρουσιάστηκε πιο έτοιμη από την πρωταθλήτρια Ελλάδας που ακόμη ψάχνεται.
        Η πρωταθλήτρια Αυστρίας που νίκησε δίκαια τον ανέτοιμο Ολυμπιακό, ενδεχομένως να βρεθεί αντίπαλος του Ολυμπιακού, εάν η Ελληνική ομάδα προκριθεί στους ομίλους!