ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ (ΟΧΙ ΟΛΟΙ) ΠΡΩΤΟ…ΘΥΜΑ ΙΩΝΙΚΟΣ!

ΕΠΑΙΞΑΝ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΝΙΚΗΣΑΝ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ ΜΕ 3-1!
Σχολλιο Γιώσγος Κοντονής
  Ο Ολυμπιακός παίζοντας ωραία μπάλα ίδια γερά στο πρώτο ημίχρονο νίκησε δίκαια τον Ιωνικό που αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο με 3-1!
   Οι νέοι παίκτες που αγωνίστηκαν έδειξαν ότι διαθέτουν τα γκάζια για να φέρουν επανάσταση στον Οκυμπιακό!
    Ο Πεπ Μπελ μάλιστα νε το γκολ που πέτυχε ακλνοιξε λογαριασμό στην νέα του ομάδα!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-0
   Στο 17 λεπτό ο Ισπανός άσος Πεπ Μπιέλ κτύπησε ωραία κόρνερ και η μπάλα έφθασε στον Μπουχαλάκη ο οποίος έξω από την περιοχή με συρτό πλασαριστό σουτ έκανε το 1-0!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 2-0
   Ακριβώς στο 45 λεπτό με τρεις μπαλιές έφθασε στη τέρμα του Ιωνικού. Ο Κορεάτης Τζο Χουάντ αφού πήρε την μπάλα από τον Μπουχαλάκη έφθασε στην μικρή περιοχή και έστρωσε στην Πεπ Μπιελ ο οποίος αφού με ντρίπλα πέρασε τον αμυντικό Βαλεριάνο με δυνατό σουτ έκανε το 2-0 για τον Ολυμπιακό, ανοίγοντας με το καλησπέρα σας λογαριασμό!
ΦΑΟΥΛ  ΜΕΝΤΟΣΑ ΚΑΙ 2-1!
    Ήταν το 48 όταν ο Ιωνικός κέρδισε φάουλ το οποίο αμφισβήτησαν οι παίκτες των ερυθρολεύκων . Το φάουλ κτύπησε ωραία ο Μεντόσα και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Βάτσλικ  μειώνοντας σε 2-1!
      Δυο λεπτά αργότερα ο Ιωνικός μα τον Μάντζη  έχασε ευκαιρία για να ισοφαρίσει. Πριν η μπάλα καταλήξει στα δίκτυα ο Βάτσλικ  ο πορτιέρο του Ολυμπιακού απομάκρυνε τον κίνδυνο
     Στο δεύτερο ημίχρονο  ο Ιωνικός κατάφερε να κρατήσει μπάλα αλλά δεν μπόρεσαν να φθάσουν στην ισοφάριση!
ΔΟΚΑΡΙ
   Ακριβώς στο 90’ ο Ραντζέλοβιτς μετά από πάσα του Χουαντ έπαυσε δυνατή σουτ αλλά η μπάλα κτύπησε στη συμβολή των δοκών!
ΠΕΝΑΛΤΥ ΤΟΥ ΕΛ ΑΡΑΜΠΙ  ΚΑΙ 3-1!
   Στο 99+4 ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτυ, όταν ο Βακεριάνος Νέδα στην περιοχή τράβηξε τον Ραντζέλοβιτς απη την φανέλα καη τον ανέτρεψε.
Ο διαιτητής έδωσε αμέσως το πέναλτυ που κτύπησε ο Ελ Αραμπί και έκανε το τελικό 3-1!