ΑΝΑΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΥΝΕΤΡΙΨΕ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΜΕ 4-1!

ΜΕ ΣΚΟΡ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ 4-1 οΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΣΤΟ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ
       Ο αναγεννημένος  Ολυμπιακός νίκησε στο Φάληρο τον Ατρόμητο με.
       Η μίνι προετοιμασία των ερυθρολεύκων στην Ισπανία έκανε μεγάλο καλό. Οι ποδοσφαιριστές  άλλαξαν χαρακτήρα. Απέκτησαν αυτοπεποίθηση και νοοτροπία νικητή!
       Έτσι πέτυχαν στον πρώτο αγώνα του κυπέλλου ένα σκορ πρόκρισης! Νίκησαν τον Ατρόμητο να 4-1!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-0
        Ήταν το 7 λεπτό. Ο Εμβιλά έδωσε ωραία πάσα στον Μπιέλ. Ο Ισπανός προχώρησε και λίγο έξω από την περιοχή έπιασε δυνατό σουτ και έστειλα την μπάλα στα δίκτυα του Γιαννιώτη κανοντας το 1-0!
ΚΕΦΑΛΙΑ ΚΑΙ 1-1!
        Στο 11 λεπτό ο Ατρόμητος κέρδισε φάουλ. Το κτύπησε ο Ρομπαιαν και ο Κγιάρνταρσαν με κεφάλια ισοφάρισε σε 1-1!
        Στο σημείο αυτό υπήρξε 5 λεπτή διακοπή του αγώνα γιατί έπεσε η τάση παροχής του ηλεκτρικού ρεύματος!
        Με 1-1 έληξε το πρώτο ημίχρονο παρά τις προσπάθειες των ομάδων και ιδιαίτερα του Ολυμπιακού που έφθασε αρκετές φορές κοντά στην επιτυχία ενός τουλάχιστον γκολ!
        Φαίνεται πως ο Ατρόμητος παίζοντας πάντα  με τον Ολυμπιακό «πιάνει» εξαιρετική απόδοση!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 2-1
       Στο 49 λεπτό ο διάσημος ο σούπερ σταρ  των ερυθρολεύκων Μαρσέλο που βρίσκει τον καλό εαυτόν του με εντυπωσιακό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίκτυα γράφοντας το Ολυμπιακός Ατρολμητοδ 2-1!
ΓΚΟΛ ΟΦΣΑΙΝΤ
        Πέντε λεπτά αργότερα ο Ολυμπιακός σημειώνει με τον Μπακαμπού γκολ που ακυρώνεται ως οφσαιντ του Γκαρυ Ροντρίγκες!!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 3-1!
        Ήταν το 64 λεπτό ο Φορτούνης έκανε ντρίμπλες και έδωσε την ευκαιρία στον Ελ Αραμπί σε 3-1!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 4-1
        Ένα λεπτό αργότερα ο σούπερ σταρ του  Ολυμπιακού ο Μαρσέλο με εντυπωσιακό τρόπο και δυνατό σουτ έκανε το 4-1!  Ήταν ένα υπέροχο γκολ που χειροκρότησαν οι φίλοι του Ολυμπιακού!

Μετά την μίνι προετοιμασία ο προπονητής του Ολυμπιακού Μίτσελ παρέταξε την ομάδα του με ενδεκάδα πρόκρισης κατά του Ατρομήτου Αθηνών.
        Από την αρχή επαιξαν ο διάσημος Μαρσέλο, ο Φορτούνης, ο Τζολάκης και ο Κασάμι.