ΝΙΚΗΣΕ 1-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΚΑΙ…ΒΟΥΛΩΣΕ ΣΤΟΜΑΤΑ

ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΕ 1-0 ΣΤΟ «ΕΛ ΚΛΑΣΙΚΟ» Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
     Ο Ολυμπιακός έδωσε απαντήσεις!
     Έκλεισε τα στόματα κάποιων που πίστεψαν πως θα έπαιζε χωρίς δύναμη καη χωρίς ενδιαφέρον!
     Ο Ολυμπιακός ήταν αντάξιος της ιστορίας του! Και είναι κάτι που ουδείς μπορεί να αμφισβητήσει!
     Στα πρώτα 15 λεπτά και οι δυο ομάδες έπαιξαν «αναγνωριστικό ποδόσφαιρο»! Είχαν από μια καλή ευκαιρία με περισσότερο εντυπωσιακή του Ολυμπιακού όταν έπειτα από συνεργασία το Μπακαμπού με τον Φορτούνη και δυνατό σουτ του Χουάνγκ που έφυγε αουτ!
     Νέα ευκαιρία είχε ο Ολυμπιακός στο 30 λεπρό όταν σε σουτ του Χουάνγκ η μπάλα κατέληξε κόρνερ με απόκρουση του Σάρλια.
     Ο Ολυμπιακός ήταν ανώτερος από τον Παναθηναϊκό στο πρώτο ημίχρονο. Ομως δεν μπόρεσαν οι παίκτες του να σημειώσουν γκολ.
ΔΟΚΑΡΙ
     Ήταν το 50 λεπτό όταν μετά από πάσα του Φορτούνη ο Εμβιλά έπιασε δυνατό σουτ και η μπάλα τράνταξε το δοκάρι της εστίας του Μπρινιόλι!
     Στο 60’ ο Ολυμπιακός ο Παναθηναϊκός έφθασε κοντά στο γκολ. Όμως από καλή θέση η μπάλα αφού κτύπησε στο πόδι του Ντόι βγήκε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο!
     Λίγα λεπτά αργότερα στο 63’ ο Φορτούνης βρέθηκε σε καλή θέση αλλά το σουτ ήταν αδύναμο και ο Μπρινιόλι «έπιασε» την μπάλα!
 ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-0
     Στο 68 λεπτό και σε συνεργασία της επίθεσης του Ολυμπιακού ο Ροντινει από τα δεξιά έκανε συρτή σέντρα και ο Ρέατσουκ πέτυχε το 1-0 για τον Ολυμπιακό.
ΔΟΚΑΡΙ
     Ήταν το 72 λεπτό και ο Παναθηναϊκός έφθασε κοντά στο 1-1! Όμως στο σουτ του Μπερνατ η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι της εστίας του Τζολάκη!
ΑΠΟΒΟΛΗ ΑΠΟ ΤΟ VAR
     Στο 90+5 και ύστερα από την…υπόδειξη του VAR ο Γερμανός διαιτητής είδε την φάση και έδειξε απευθείας κόκκινη κάρτα!
     Και στο δεύτερο ημίχρονο η κατάσταση δεν άλλαξε. Ο Ολυμπιακός ήταν ποιο επικίνδυνος νε τον Παναθηναϊκό να είχε κατοχή μπάλας χωρίς όμως αντίκρισμα…
ΑΡΙΣΤΟΣ
     Ο Γερμανός διαιτητής Μπριχ από τους κορυφαίους έδωσε μαθήματα διαιτησίας! Ήταν με μια λέξη  ά ψ ο γ ο s !
     Με ότι καλύτερο και ετοιμοπόλεμο διαθέτει τούτη την ώρα, υποδέχθηκε ο Ολυμπιακός τον Παναθηναϊκό στο «Γεώργιος Καραισκάκης».