ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ Η ΛΑΜΙΑ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΤΗΣ!

ΣΕ ΜΑΤΣ ΖΩΗΣ Η ΘΑΝΑΤΟΥ Η ΛΑΜΙΑ ΜΕ
ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ ΣΤΗΝ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ!
      Παρακολούθησα  τον τελικό των τελικών στα πλάι αουτ μεταξύ Ιωνικού Λαμίας που διεξήχθη στο γήπεδο της Νίκαιας.
      Ήταν ένας αγώνας μια κατηγορία!
      Ζωής ή Θανάτου!
      Είδαμε Δυνατές φάσεις. Εσκεμμένα φάουλ και πονηρά κτυπήματα!
      Στάθηκε τυχερός ο διαιτητής Διαμαντόπουλος που μπορέσει μέχρι και το τέλος, να κρατήσει το παιχνίδι που ήταν δύσκολο και κρίσιμο!
       Στο τελευταίο λεπτό διέκοψε έληξε τον αγώνα την ώρα που η μπάλα ήταν στο αέρα! Θα μπορούσε να αφήσει την φάση που ήταν σε εξέλιξη!
       Αλήθεια ούτε γι’αυτό το παιχνίδι που είναι μια κατηγορία η αμαρτωλή Μπαλταική ΕΠΟ βρήκε ξένο ικανό διαιτητή…
        Ντροπή!
        Ο αγώνας ξεκίνησε μα κακές στιγμές και από τις δυο ομάδες! Μάλιστα στο 28’ η Λαμίας βρέθηκε πολύ κοντά στο σκορ. Ομως ο Χουτεσιωτης αρνήθηκε στον Μαρτινες γκολ…
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ 1-0!
        Ήταν το 30 λεπτό και μετά από κόρνερ ο Χρήστος Ελευθεριάδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ
για την ομάδα της Νίκαιας 1-0!
Ο ΚΑΝΙΑΣ ΜΕ ΚΕΡΑΥΝΟ 2-0!
         Λίγα λεπτά αργότερα στο 37’ ο Ισπανός Κάνιας με σουτ κεραυνό έξω από την μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της εστίας της Λαμίας γράφοντας το 2-0 για τον Ιωνικό
Ο ΝΟΥΝΙΕΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ 2-1
         Νε την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου η Λαμία ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων καη σχεδόν έκλεισε τον Ιωνικό στα καρέ του!
         Στο 53’ μέσα από την μικρή περιοχή με γυριστό σουτ κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα της εστίας του Χουτεσιωτη μειώνοντας το σκορ σε 2-1!
Ο ΤΟΣΙΤΣ ΜΕ ΦΑΟΥΛ ΙΣΟΦΑΡΙΣΕ 2-2!
         Ήταν το 73 λεπτό η και Λαμία λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή του Ιωνικού κέρδισε φάουλ. Το κτύπησε ο Σέρβος Τόσιτς και ισοφάρισε 2-2!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ
         Ήρθε για να μην χάσει η Λαμία. Και ναι μπόρεσε και πήρε το «Χ» που την κράτησε στη Σούπερ Λίγκα. Κατάφερε να ανατρέψει το 2-0 και μα το 2-2 κέρδισε την παραμονή της!
ΑΔΙΚΑ
          Άδικα ο Ιωνικός υποβιβάστηκε!
          Οι ποδοσφαιριστές προσπάθησαν αλκα τελικά δεν τα κατάφεραν! Όχι επειδή η Λαμία ήταν καλύτερη. Αλλά γιατί δεν είχε την τύχη με το μέρος του!