ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΚΟΜΗ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!

ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΙΑ!
      Τελείωσε το κύριο στάδιο της προετοιμασίας του ο Ολυμπιακός στην Αυστρία. Ο Μαρτίνεθ έβγαλε τα συμπεράσματα του.
      Βέβαια θα γίνουν ακόμη πολλές αλλαγές έως ότου διαμορφωθεί τξ τελικό σχήμα του νέου σε όλα Ολυμπιακού!
      Φανέλα βασικού πήρε ο Ιμπόρα που έδειξε με τις μακρινές μεταβιβάσεις του τα πλούσια στοιχεία του. Και ναι έκανε την διαφορά…
     Το ίδιο στο δεύτερο ημίχρονο με τον Κίνι που επαιξε  καη εντυπωσίασε!
      Η Σαμπάχ του Αρζεμπαιτζάν πέτυχε γκολ. Ήταν το 42 λεπτό και η άμυνα του Ολυμπιακού (Τζολακης Νοτη) δρν συνεννοήθηκαν σωστά. Ο 20χρονος πορτιέρο των ερυθρολεύκων βρέθηκε εκτός θέσης και ο Βολκοβιτ με συρτό σουτ την έστειλε στα δίκτυα της ανυπεράσπιστης εστίας  των ερυθρολεύκων κανοντας το 1-0 για την ομάδα του! Ήταν ένα τραγικό λάθος του Ολυμπιακού!
      Στο 65 λεπτό ο Ολυμπιακός ισοφάρισε σε 1-1!
Στο λεπτό αυτό είχαμε συνεργασία του Φορτούνη με τον Κίνι. Ελ Αραμπί δεν βρήκε την μπάλα όπως θα ήθελε, όμως ο Μασούρας με κοντινό πλασε έκανε το 1-1 για τους Πειραιώτες.
       Οι ερυθρόκευκοι στο δεύτερο ημίχρονο έδειξαν καλά δείγματα. Χρειάζονται οπμως παίκτες μεταγραφές σε καίριες θέσεις και πολύ δουλειά