ΜΕ ΝΙΚΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!

ΤΟ ΠΡΩΤΟ
      Στην βροχερή Αυστρία ο Ολυμπιακός έδωσε τον πρώτο φιλικό αγώνα προετοιμασίας!
      Αντιμετώπισε την Σλοβάτσκο η οποία κατετάγη στην 5 θέση του πρωταθλήματος της Τσεχίας και για λίγους μόνο βαθμούς έχασε το εισιτήριο της Ευρώπης!
       Έως και 23’ λεπτό ο Ολυμπιακός έφθασε πολύ κοντά στην επιτυχία ενός τέρματος δυο φορές να τον Ελ Αραμπί. Στο ίδιο διάστημα μια καλή ευκαιρία  για γκολ αλλά ο Τζολάκης ήταν εκεί!
ΓΚΟΛ Ο ΕΛ ΑΡΑΜΠΙ
        Ήταν το 29 λεπτό και ο Μπιελ πέρασε ωραία πάσα στον Ελ Αραμπί, ο οποίος αυτή την φιρα στάθηκε τυχερός και με σουτ από την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίκτυα ανοίγοντας το σκορ για τον Ολυμπιακό! Είναι το πρώτο γκολ των ερυθρολεύκων για την νέα σεζόν!
ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΕΛ ΑΡΑΜΠΙ
          Ακριβώς στο 45 λεπτό ο Φορτούνης πέρασε εντυπωσιακή μπαλιά στον 36 χρόνο Ελ Αραμπί ο οποίος αφού «πέρασε» και τον τερματοφύλακα των Τσέχων με σουτ από τα δεξιά και πλάγια θέση έστειλε την μπάλα στα δίκτυα σημειώνοντας το δεύτερο γκολ του Ολυμπιακού!
Ο ΚΙΜ ΜΕΙΩΝΕΙ!
         Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ της Τσεχικής ομάδας!
         Στο 49 λεπτό σε αδράνεια της άμυνας της Ελληνικής ομάδας, ο Κίμ με προβολή μειώνει το σκορ 2-1!
         Χωρίς κάτι το αξιόλογο συνεχίστηκε το παιχνίδι μετά το 2-1! Ήταν άλλωστε ένα ματς προετοιμασία!
         Εκεί που θέλω να αναφερθώ είναι στο γεγονός πως με τον Ολυμπιακό αγωνίστηκαν και στα δυο ημίχρονα εννέα ή δέκα ελληνόπουλα με τον Λίασκο να ξεδιπλώνει το ταλέντο του!