ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ! ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΝΕΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ!

ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ!
     Παρακολούθησα τον δεύτερο αγώνα προετοιμασίας που έδωσε (παίζεται τώρα το δεύτερο ημίχρονο) ο Ολυμπιακός στην Αυστρία.
     Στο πρώτο ημίχρονο μπορεί ο Ολυμπιακός να είχε κατοχή μπάλας και μα έχασε κάποιες ευκαιρίες γγα βα σκοράρει, έμεινε πίσω στο σκορ. Στο 42 λεπτό η Δανέζικη ομάδα Νόρτζελαντ κέρδισε πέναλτυ, που κτύπησε ο Ιγκβαρτσεν. Έτσι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου έχουμε. Ολυμπιακός - Νόρτζελαντ 0-1, χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ίγκβαρτσεν!
ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΕΛ ΑΡΑΜΠΙ
      Ήταν το 54 λεπτό και απο τα δεξιά ο Μασούρας έπιασε δυνατό σουτ ο Αντρέα απομάκρυνε προσωρινά τον κίνδυνο γιατί ο Ελ Αραμπί που ήταν κοντά στην φάση με ωραία κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1!
       Παρά την υπεροχή του ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να πετύχει ένα ακόμη γκολ και να «φύγει» νικητής και από αυτό το δεύτερο φιλικό.