ΑΙΩΝΙΑ Η ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ
Στο σημείο οπου ξεψύχησε ο 29χρονος οπαδός της ΑΕΚ που δολοφονήθηκε από χούλιγκαν Κροάτες Ναζί οπαδοί της Ντινανό του Ζάγκρεμπ λίγες ώρες πριν απο τον αγώνα για προκριματικά των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ, ο Μητροπολίτης Νέας Ιωνίας Φιλαδελφείας Ηρακλείου και Χαλκηδόνας ο Σεβασμιότατος κ. Γαβριήλ τέλεσε σήμερα Δέηση στην μνήμη του Μιχάλη.
Μαζί του προσευχήθηκαν πολλοί ιερείς και ο Γενικός Αρχιερατικός Επίτροπος της ΙΜ ο Πανοσιολογιοτατος Αρχιμανδρίτης ο πνευματικός μας, ο π. Τιμόθεος Ηλιάκης.
Ηταν συγκεντρωμένοι πολλοί οπαδοί της ΑΕΚ, οι οποίοι παρακολούθησαν με συγκίνηση της Δέηση που τέλεσε ο κ. Γαβριηλ.
Αιωνία η μνήμη του Μιχάλη.
Ευχή όλων μας.
ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ.
Γιώργος Κοντονής
Συντ.Σημ. Να ευχαριστήσω τον
Γρήγορη Αϊβάζη για τις φωτογραφίες
που μου έστειλε.
0 Comments:
Δημοσίευση σχολίου