Η ΜΕΓΑΛΗ ΕΙΣΟΔΟΣ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΚΟΣΜΑ
Με όλες τις τιμές και όπως αρμόζει στην ημέρα τελέστηκε σήμερα με Βυζαντινή Μεγαλοπρέπεια η Θεία Λειτουργία στην Μνήμη του Δασκάλου του Γένους του Πατροκοσμά.
Στη Θεία Λειτουργία που παρακολούθησαν εκατοντάδες πιστοί που είχαν κατακλύσει τον ΙΝ του Αγίου Κοσμά εδώ στην Νέα Φικαδέλφεια χοροστάτησε ο Μητροπολίτης Νέας Ιωνίας Φιλαδελφείας Ηρακλείου και Χαλκηδόνας ο Σεβασμιότατος κ. Γαβριήλ. Μαζί του προσευχήθηκαν ο Πρωτοσύγγελος της ΙΜ ο Πανοσιολογιότατος Αρχιμανδρίτης π. Επιφάνιος Αρβανίτης, ο Γενικός Αρχιερατικός Επίτροπος της ΙΜ ο Πανοσιολογιότατος Αρχιμανδρίτης π. Τιμόθεος Ηλιάκης και πολλοί ιερείς.
Χρόνια πολλά
Γιώργος Κοντονής
0 Comments:
Δημοσίευση σχολίου