ΜΕΓΑΛΗ Η ΕΥΘΥΝΗ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΠΟ! ΤΡΑΓΙΚΗ Η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ ΣΥΝΕΤΡΙΒΗ ΜΕ 3-0 ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ!

Παρασκευή 8 Σεπτεμβρίου 2023

ΑΓΝΩΡΙΣΤΗ Η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ ΓΝΩΡΙΣΕ
ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΙΒΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ  3-0!
     Απέφυγε το διασυρμό η Εθνική μας που σε ένα ημίχρονο δέχθηκε τρία τέρματα! Ήταν αγνώριστη η εθνική μας!
     Ανοργάνωτη!
     Χωρίς τέμπο.
     Δίχως σύστημα.
     Ήταν αγνώριστη! Και αποτέλεσε εύκολη λεία της   Ολλανδίας!
     Δέχθηκε τρία γκολ σε 22 λεπτά!
     Βαριά ήττα!
     Υπευθυνος γι’αυτή την κατάντια ο Ουρουγουανός προπονητής Πογιέτ και οι άμεσοι συνεργάτες του από την ΕΠΟ!
      Τώρα φάνηκαν πόσο έλλειπαν παίκτες όπως ο Κωνσταντέλιας, ο  Δουβίκας και άλλοι που ο Πογιέτ δεν τους κάλεσε για τους δικό του λόγους!
      Ακόμη. Φάνηκε αυτό που συνέχεια τονίζω. Ότι αφού τα ελληνόπουλα ΔΕΝ παίζουν ΔΕΝ  τα  χρησιμοποιούν οι προπονητές στις ομάδες τους, αυτό θα το…λουστούμε στην Εθνική! Και αυγό ζήσαμε στον αποψινό, στον αγώνα μα την Ολλανδία!
      Όλα έγιναν σε 22 λεπτά!
      Στο 17’ η άμυνα της Εθνικής μας παρεχώρησε ενα ακόμη κόρνερ. Ηταν το τρίτο απο την έναρξη του αγώνα. Απο τα αριστερά εγινε σέντρα οι αμυντικοί δεν κατάφεραν να απομακρύνουν την μπάλα, η οποία εφθασε στον Μάρτεν ντε Ρόουν που με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίκτυα της εστίας του Βλαχοδήμου.
      Στα επόμενα λεπτα η Εθνική μας ειχε αντίδραση κερδισε κόρνερ, πάτησε περιοχή, αναστάτωση την αμυνα των πορτοκαλί!
      Στο 28 λεπτό και σε δυνατό σουτ ο Βλαχοδημος έδειξε τις δυνατότητες του. Έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ.
      Ηταν το 31 λεπτό. Ο Ρότα είχε συγκλίνει προς το κέντρο και άφησε το  Κόντι Χάκπο μόνο του αριστερά. Η μπάλα εφθασε σε αυτόν, ο οποιος την...κατέβασε με το στήθος και με δυνατό σουτ έκανε το 2-0!
      Λίγα λεπτά αργοτερα οι Ολλανδοί που έκαναν οτι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο, σημείωσαν το 3-0. Υστερα απο σέντρα απο τα δεξιά
ο Β. Βέχορστ στο 39' με δυνατή κεφαλιά εστειλε την μπάλα στα δίκτυα πετυχαίνοντας το 3-0 για την Ολλανδία.
      Με καθυστερήσεις 2 λεπτών έληξε το πρώτο ημίχρονο που πρέπει να ξεχάσουμε όλοι. Οι παίκτες έκαναν την χειρότερη εμφάνιση τους! Δεν υπήρχε σχέδιο και γενικά η ομάδα μας ηταν ενα συνοθύλευμα!
      Η κατάσταση στο δεύτερο ημίχρονο δρν άλλαξε  και έτσι η βαριά ήττα ήρθε ήταν αναπόφευκτη!
      Περισσότερη κριτική μετά τον αγώνα της Εθνικής μας την Κυριακή στο ΟΠΑΠ Αρέβα μα το Γιβραλτάρ.