ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΠΝΙΞΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΗ!

Πέμπτη 28 Σεπτεμβρίου 2023

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΥΝΕΤΡΙΨΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΗ ΜΕ 4–1!
    Ένας εντυπωσιακός Ολυμπιακός που έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο συνέτριψε και τον Άρη με 4-1 στο «Γεώργιος Καραισκάκης»!
    Το σκορ που θα μπορούσε να ήταν και 5-1 ή και 6-1 θεωρείται και είναι δίκαιο!
     Ο Ολυμπιακός από την ώρα που δέχθηκε την ισοφάριση ανέβασε στροφές και έκλεισε τον Αρη στα καρέ του.
     Ο Άρης που ήταν άτυχος μετά το γκολ της ισοφάρισης όταν στο 57 η μπάλα σε σουτ του Νταρίντα βρήκε το δοκάρι της εστίας του Πασχαλάκη.
    Απο την έναρξη του αγώνα ο Ολυμπιακός ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων και ο Ελ Κααμπί έχασε δυο καλές ευκαιρίες.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛ 1-0
    Ηταν το 21 λεπτό και σε επίθεση του Ολυμπιακού απο τα δεξιά ο Α Φορτούνης έστρωσε στον Μασούρα που επιασε δυνατό σουτ. Η μπάλα βρήκε τον Γιακούμπ Μπράμπετς άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίκτυα της εστίας του Κουέστα, ανοίγοντας το σκορ υπερ των ερυθρολεύκων.
ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΗ…ΣΕΝΤΡΑ ΚΑΙ 1-1!
    Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Ακης Μάντζιος χρησιμοποίησε τον Ισπανό Ρ. Πάρδο, ο οποίος αφού κέρδισε την μπάλα από την απομάκρυνση του Κινι, έπιασε δυνατό σουτ με αποτέλεσμα να ισοφαρίσει σε 1-1! Ήταν το 47’
    Λίγο αργότερα (52’) σε δυνατό σουτ του Νταρίντα η μπάλα βρήκε το δοκάρι της εστίας του Πασχαλάκη!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 2-1!
    Στο 62 λεπτό ο Ολυμπιακός κέρδισε ανα ακόμη κόρνερ από τα αριστερά. Το κτύπησε υπέροχα ο Φορτούνης και ο Ελ Κααμπί με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα σημειώνοντας το 2-1 για τους ερυθρόλευκους! Ήταν το όγδοο γκολ του Μαροκινού από την ημέρα που ήρθε στον Ολυμπιακό!
 ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 3-1!
    Ο Ελ Κααμπί στο 70’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1! Ο Ποντένσε έδωσε δεξιά στον Ροντινέι. Αυτός έκανε συρτή σέντρα και με το μυτάκι έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της εστίας του Αρη.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 4-1!
     Ήταν το 84 λεπτό και ο διάσημος Μαυροβούνιος ποδοσφαιριστής ο Γιόβετιτς με δυνατό σουτ έκανε το 4-1!
    Λίγα λεπτά αργότερα ο Φορτούνης τροφοδότησε τον Μπιέλ που έπιασε δυνατό σουτ στέλνοντας την μπάλα στην…κερκίδα!!
ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΥ!
    Ακριβώς στο 90 λεπτό ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτυ. Το κτύπησε ο Φορτούνης αλλά η μπάλα κτύπησε στο πόδι του Κουέστα που έπεφτε στην αντίθετη γωνία και απομακρύνθηκε!
    Χωρίς τον Ποντένσε, αλλά με όλα τα άλλα στελέχη του, παρέταξε τον Ολυμπιακό εναντίον του Άρη στο Καραϊσκάκη ο Ισπανός προπονητής Ντιέγκο Μαρτίνεθ.