ΣΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ ΠΕΤΑΞΕ ΛΕΥΚΗ ΠΕΤΣΕΤΑ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ!

Δευτέρα 06 Νοεμβρίου 2023

ΜΟΝΟ Ο ΠΑΟΚ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ!
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΔΙΚΕΦΑΛΟ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΟΥ ΝΙΚΗΣΕ ΔΙΚΑΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
      Δεν χρειαζόταν την βοήθεια του Γερμανού διαιτητή ο ΠΑΟΚ για να κερδίσει εναν ανύπαρκτο Ολυμπιακό, ο οποίος μέσα στο Καραϊσκάκη ποτέ δεν παρουσιάστηκε τόσο ασύνδετος και χωρίς πάθος! Κάτι που το είχε ο δικέφαλος της Θεσσαλονίκης και συνέτριψε την ομάδα του Πειραιά!
       Ο Γερμανός ρέφερι που έκανε ότι μπορούσε για  να σταθεί έτσι όπως έπρεπε, τα θαλάσσωσε στην κυριολεξία! Αυτό βέβαια δεν μειώνει την σπουδαία και μεγάλη νίκη του ΠΑΟΚ, ο οποίος μια εβδομάδα μετά την ήττα από την ΑΕΚ παρουσιάστηκε εντελώς διαφορετικά και φυσικά να νικήσει δίκαια μέσα στο Φάληρο τον Ολυμπιακό με 2-4!!
ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΤΕΛΙΚΗ
      Ανούσια πέρασαν τα πρώτα 15 λειτά του αγώνα. Το μόνο που είχαμε ένα ωραίο μακρινό σουτ του Φορτούνη στο 13’ που «έπιασε» ο τερματοφύλακας τιυ δικεφάλου της Θεσσαλονίκης.
ΠΩ,ΠΩΩ ΤΙ ΕΧΑΣΕ Ο ΠΟΝΤΕΝΣΕ!
      Ήταν το 23 λεπτό και ο Ποντένσε ύστερα από πάσα του Φορτούνη βρέθηκε κοντά  στην  εστία του ΠΑΟΚ ομως ο τερματοφύλακας της ομάδας της Θεσσαλονίκης κατάφερε και απομάκρυνε τον κίνδυνο! Λίγο αργότερα και ο ΠΑΟΚ έπειτα από κόρνερ έχασε μια καλή ευκαιρία!
ΓΚΟΛ Ο ΖΙΒΚΟΒΙΤΣ ΚΑΙ 0-1
      Ήταν το 39 λεπτό και σε αντεπίθεση του ΠΑΟΚ ο Ζιβκοβιτς βρέθηκε μόνος και αμαρκάριστος στην μικρή περιοχή! Έπιασε δυνατό σουτ και ο Πασχαλάκης προσπάθησε να αποκρούσει την μπάλα αλλά αυτή κατέληξε στα δίκτυα του Ολυμπιακού! Και κάπως έτσι προηγήθηκε ο ΠΑΟΚ μέσα στο Καραϊσκάκη!
      Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ χωρίς να είναι ανώτερος μπόρεσε και σημείωσε γκολ και αυτό μετράει!

Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΕΙΔΕ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΠΕΝΑΛΤΥ!
      Στο 55 ο Γερμανός ρέφερι σε…πέσιμο από μαρκάρισμα του Ποροζο έδειξε την άσπρη βούλα. Το πέναλτυ κτύπησε ο Ισπανός Τόμας γράφοντας το 0-2!
      Δευτερόλεπτα μετά ο Αακαμπί σηνειωσε γκολ αλλά ο Γερμανός με υπόδειξη του βοηθού του το ακύρωσε ως οφσαιντ!
Ο ΤΟΜΑΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΜΕ ΠΛΑΣΑΡΙΣΤΟ ΣΟΥΤ ΚΑΙ Ο-3
      Στο 65 λεπτό ο ΠΑΟΚ κατάφερε με τον Τόμας να πετύχει ένα ακόμη γκολ και έτσι να γίνει το 0-3!
Από το σημείο αυτό και μετά ο Ολυμπιακός τα εγκατέλειψε όπλα! Παραδόθηκε σχεδόν! Έτσι
Ο ΡΩΣΟΣ ΟΖΝΤΟΕΦ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ 0-4!!
      Ήταν το 78 λεπτό και ο Κωνσταντέλιας έστρωσε στον Ρώσο  Μ. Οζντόεφ ο οποίος δεν είχε παρά να στείλει την μπάλα στα δίκτυα σημειώνοντας μέσα σε παγωμάρα στο Καραϊσκάκη το 0-4!!
Ο ΦΟΡΤΟΥΝΗΣ ΜΕ ΣΟΥΤ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΜΕΗΩΝΕΙ ΣΕ 1-4!

Στο 86 λεπτό ο Φορτούνης να δυνατό σουτ από τα αριστερά με φαλτσαριστό σουτ μείωσε σε 1-4!
      Ακολούθως ο Ολυμπιακός πήρε πρωτοβουλίες και
Ο ΜΑΣΟΥΡΑΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΚΑΙ 2-4!
      Ο Κώστας Φορτούνης που ήταν ο μόνος που ίδρωσε την φανέλα και πόνεσε για την ήττα του θρύλου στο 90+8 από αριστερά έκανε σέντρα και ο Μασούρας νε κεφαλιά έκανε το 2-4!!
      Παρόλα αυτά ο Ολυμπιακός ήταν αγνώριστος! Οι παίκτες βρέθηκαν σε κακή βραδιά και υπέκυψαν στην ανωτερότητα του ΠΑΟΚ!
      Οι ερυθρόλευκοι πρέπει να συζητήσουν και βα βρουν τι έφταιξε… Η ήττα είναι βαρειά και το σκορ πολύ μεγάλο!
      Ο Ισπανός προπονητής του Ολυμπιακού Ντιέγκο Μαρτίνεθ «κατέβασε»  παρέταξε τον Ολυμπιακό με τους ποιο ετοιμοπόλεμους. Αγωνίστηκαν κανονικά οι περισσότεροι των τελευταίων επιτυχιών. Ροντινέι Φορτούνης Εσε και Ποντένσεν  Καμσρά. Όπως και τα άλλα παιδιά!