ΧΩΡΙΣ ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΜΟ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΑΕΚ ΑΡΗΣ 1-0!

Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2023

ΧΩΡΙΣ ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΜΟ
   ΑΕΚ ΑΡΗΣ 1-0!
    Σε ένα αγώνα κάτω του μετρίου, η ΑΕΚ χωρίς να είναι καλύτερη νίκησε τον Άρη με 1-0.
    Ο αγώνας δεν χρειάζεται ιδιαίτερη κριτική.
    Δεν είχε πάθος. Ούτε παλμό. Και θύμιζε περισσότερο φιλικό παιχνίδι…
     Παρόλα αυτά το γκολ μετράει και το σημείωσε η ΑΕΚ παίρνοντας τους τρεις πολύτιμους βαθμούς!
    Το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες, όπως πολύ σωστά είπε και ο κοουτς του Άρη ο Ακης Μάντζιος…
     Στο 59 λεπτό και ύστερα από κόρνερ που κτύπησε ο Μάνταλος, ο Κροάτης αμυντικός Βίντα αφού έσπρωξε όσο χρειαζόταν τον αντίπαλο του τόσο όσο δηλαδή με δυνατή στριφτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα των κιτρινόμαυρων της Θεσσαλονίκης ανοίγοντας για την ΑΕΚ το σκορ!
     Βέβαια θα μπορούσε εδώ ο ρέφερι VAR να πάρει θέση. Κάτι τέτοιο όμως δεν έγινε και το γκολ μέτρησε!
     Στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Σουηδός διαιτητής δεν έδωσε ούτε ένα φάουλ σε βάρος της ομάδας της ΑΕΚ παρά το γεγονός πως αρκετές φορές οι παίκτες του Άρη βρέθηκαν από σκληρά μαρκαρίσματα των αντιπάλων τους, στο χορτάρι. Κατά τα άλλα η ΑΕΚ είναι στη δεύτερη θέση!