ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΑΣΕ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ Η ΚΑΚΗ ΚΑΙ ΑΣΥΝΔΕΤΗ ΑΕΚ!

Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2023

ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΠΗΡΕ ΔΙΚΑΙΑ ΤΗΝ ΙΣΟΠΑΛΙΑ 2-2 ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΑΚΗ Η ΑΕΚ
      Θα μπορούσε ακόμη και τη νίκη να πάρει ο Παναιτωλικός από μια κουρασμένη ασύνδετη και κακή ΑΕΚ, η οποία μπορεί να προηγήθηκε στο σκορ και να το αύξησε μάλιστα στο 2-0, παραδόθηκε στη συνέχεια και μάλιστα άνευ όρων στον Παναιτωλικό που κατάφερε να αποσπάσει την ισοπαλία από την ΑΕΚ η οποία αν συνεχίσει έτσι και χωρίς ουσιαστικές προσθήκες στη μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου ίσως μπορέσει να τερματίσει στην τρίτη θέση ή λίγο ποιο κάτω!
        Άκουγα τον προπονητή της να λέει κάποιες δικαιολογίες. Θα μπορούσε όμως να αναλάβει αυτός την ευθύνη, για την απώλεια της Ευρώπης και της πρώτης θέσης της βαθμολογίας της Σούπερ Λιγκας. Δεν το έκανε όμως. Και αυτό κάτι λέει…
         Α, στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων κάποιοι παίκτες της ΑΕΚ ζήτησαν πέναλτυ σε διεκδίκηση της μπάλας ο αμυντικός της ΑΕΚ έπεσε στο χορτάρι. Ο VAR ρέφερι που εξέτασε την φάση είπε όχι πέναλτυ και αμέσως ο διαιτητής σφύριξε την λήξη του αγώνα, που βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες με 2-2!