ΡΑΔΙΟ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΤΑΝ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΟΥ, Α Ν Α Γ Ν Ω Ρ Ι Ζ Ο Υ Ν ΤΗΝ Α Ξ Ι Α ΣΟΥ!
ΟΤΑΝ ΟΙ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ
ΕΙΧΑΝ ΜΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ…
Γράφει ο Πέτρος Καντιάνης
Γνωρίζουν ολοι την ΑΓΑΠΗ μουν γιατο ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ .Ελαχιστοι ομως εχου μαθει οτι απο τα σημαντικα στοιχεια του βιογραφικου μου ηταν και οι ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ ποδοσφαιρικων αγωνων στην ΥΕΝΕΔ .
Με αυτη την ιδιοτητα λοιπον και αφου πολλες φορες καταφευγω στις ποδοσφαιρικες μεταδοσεις των ιδιωτικων η κρατικων σταθμων ακομα και σημερα ..κανω ενα μικρο απολογισμο του τοτε και του σημερα .
Από τους κορυφαιους σαν ''σπηκερ'' και σαν συντονιστης αργοτερα ο καλος φιλος ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΝΤΟΝΗΣ .
Η εξαιρετική δουλειά του ''τιμηθηκε'' απο την ΔΙΕΘΝΗ ΛΕΣΧΗ ΦΙΛΩΝ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΩΝ 60-70-80 στην ''ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ 18 '' στον ΠΕΙΡΑΙΑ .
Με τον αγαπητο ΓΙΩΡΓΟ συνεχιζουμε την συνεργασια απο τον ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ ΦΙΛΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ εκεινος σαν δυναμικος Προεδρος και εγω σαν Γ,Γραμματεας .
ΟΙ ΦΙΛΟΙ μας -και ειναι τοσοι πολλοι- μας παροτρυνουν συνεχεια να δημιουργησουμε μια ΣΧΟΛΗ ΓΙΑ ΣΠΟΡΤΚΑΣΤΕΡ ..αφου καθημερινα ολοι σχεδον οι ''ερασιτεχνες'' του ειδους δεν ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ τα βασικα ματαδοσης μιας Αθλητικης συνάντησης…
(Το σχόλιο έγραψα ο Πέτρος Καντιάνης σαν
σήμερα, αλλά στις 17 Δεκεμβρίου του 2021)
0 Comments:
Δημοσίευση σχολίου